fbpx
Close

Novak Djokovic sihib Wimbledonis neljandat tiitlit järjest

Novak Djokovic 2021. aasta Wimbledoni võitjana. / Foto: Reuters/Scanpix

Novak Djokovic (Serbia, 1) alustas tänast Wimbledoni turniiri poolfinaali veel halvemini, kui oli teisipäeval alustanud veerandfinaali, aga võttis taas ennast kätte ja alistas Cameron Norrie (Suurbritannia, 9) 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Kui veerandfinaalis tuli eelkõige esile tõsta Djokovici vastase Jannik Sinneri suurepärast mängu kahes esimeses setis, siis Norrie vastu andis serblane avaseti puhtalt ise ära. Djokovic kaotas koguni kolm servigeimi, sest tegi ka ise ühe murde seisul 0:1. Favoriit tundus uimane, ta jäi igale poole hiljaks ja eksis uskumatult palju. Norrie mängis soliidselt, aga ei pidanud eriliselt pingutama, et setti võita.

Kuid arvata oli, et Djokovic võtab ennast kätte ja nii läkski. Norrie mängis tegelikult parimat tennist neljandas setis, kui ta oli juba murdega taha jäänud. Seisult 0:2 võitis inglane neli servigeimi võitlusliku ja meisterliku mänguga, aga tal ei olnud lootust tagasi murda. Seiklused jäid seega ära ja Djokovic pääses suhteliselt kindlalt finaali.

Djokovic võitis ässad lõpuks 13:7 ja oli üldse kõigis servi näitajates parem. Huvitav on aga märkida, et teiselt servilt sai Djokovic esimese setis ainult 20% punktidest, edaspidi aga 80, 86 ja 67%. Murdepallide realiseerimisel oli Norrie küll efektiivsem (4st 3), aga Djokovici 14st 5 näitab, et šansse oli tal palju rohkem. Äralöögid lõppesid Djokovici kasuks 38:33, kuid ilma ässadeta on seis 25:26.

Djokovicil on nüüd võimalus võita Wimbledon neljandat korda, aga mitte neljandat aastat järjest, sest turniir jäi 2020. aastal vahele. Djokovic on 2018., 2019. ja 2021. aasta tšempion. Tema teine hea seeria oli Wimbledonis aastatel 2011-2015, kui ta sai kolm võitu, kaotas korra finaalis ja korra poolfinaalis.

Seekord on Djokovici finaalivastane maailma 40. reket Nick Kyrgios (Austraalia), kes täna sai loobumisvõidu Rafael Nadalilt (Hispaania, 2). Täpsemalt oli see isegi eilne loobumisvõit, kui võtta arvesse aega, mil Nadal loobumisest teatas. Ainult 2019 alistas Djokovic Roger Federeri, aga ülejäänud viimastel võidukordadel tal kõige kõvemaid vastaseid finaali ei olnud – 2018 Kevin Anderson ja mullu Matteo Berrettini.

Nüüd tundub, et Kyrgios on veel lihtsam vastane, aga paljud võib-olla ei tea huvitavat fakti – omavahelistes mängudes juhib austraallane Djokovici vastu 2:0! Tõsi, mõlemad võidud teenis Kyrgios 2017. aasta varakevadel (Acapulcos ja Indian Wellsis), kui Djokovic oli alavormis ja langes maikuus isegi TOP20 lõppu. Nii et võib-olla me ei saa seda omavahelist seisu väga tõsiselt võtta, kuid servijana on Kyrgios kindlasti ohtlikum kui Sinner või Norrie, aga tagajoonemängijana mitte.

scroll to top