fbpx
Close

Meeste üksikmängu finaal lükkus laupäevale

– Tallinna Kalevi Tenniseklubi / Foto: Toomas Kuum

Täna oleks pidanud Tallinna Kalevi väljakutel lõppema Eesti tennisemeistrivõistlused, aga niiske ilma tõttu lükkus meeste üksikmängu finaal Mark Lajal (1) – Kristjan Tamm (2) laupäevale.

Õige on just öelda niiske ilm, sest pärastlõunal suuremat vihma enam ei tulnud, aeg-ajalt tibutas. Aga kõrge õhuniiskuse ja pilvisuse tõttu kuivasid väljakud sedavõrd aeglaselt, et isegi õhtul kell 18 ei olnud piisavalt kuiv ja nii otsustatigi meeste finaal edasi lükata. Paarismängude finaalid toimusid, aga üksikmängus on külgliikumisi ja spurte rohkem, mistõttu poolniiske väljak ohtlik. Tõsi, muidugi pole kindel, et laupäeval kell 12, mil finaal nüüd planeeritud, on ilm parem.

Need tennisefännid, kes pärast meeste finaali edasilükkamist kohale jäid, lootsid kindlasti näha põnevaid paarismänge, aga pidid pettuma. Süüdi ei ole loomulikult värsked meistrid, kes vastastele ei andnud sõnaõigust.

Segapaarismängus võis siiski ühepoolset finaali oodata, sest Johannes Seeman/Grete Gull (1) olid selged favoriidid Denis Maijorovi ja Andrea Rootsi vastu. Tegelik finaal oli eilne poolfinaal, kus Seeman/Gull olid Robin Erik Partsi ja Helena Narmonti (4) vastu mõlemas setis taga (teises isegi 1:4), aga võitisd 6:4, 6:4. Täna oli finaalis Seeman/Gulli võidutulemus 5:1, 6:1.

Täiesti ootamatu oli aga naiste paarismängu finaali tulemus, kui Sofia Cheklystova/Elena Malõgina (2) alistasid Anet Angelika Koskeli ja Helena Narmonti (1) 6:1, 6:0. Ainsa geimi teenisid kaotajad avasetis seisul 0:5 vastaste pallingul. Oma servigeimi nad seega ei võitnudki. Eelmisel aastal olid samade vastaste finaali võitnud ka Cheklystova/Malõgina, aga mäng oli tookord väga tasavägine.

Narmont oli küll ainus, kes võitis meistrivõistlustel kolm medalit, aga need olid hõbe ja kaks pronksi. Temast edukamateks võib pidada Malõginat, kes ei kaotanud kummaski mänguliigis ühtki kohtumist ja sai maksimumi kaks kulda, sest ta segapaaris ei osalenud. Seeman läheb koju kulla ja hõbedaga.

scroll to top