fbpx
Close

Dominic Thiem ei saanud isegi kodusel Challengeril teisest ringist kaugemale

– Dominic Thiem / Foto: Reuters/Scanpix

2020. aasta US Openi tšempion Dominic Thiem (Austria) üritab tagasitulekut nõrgematel turniiridel, aga isegi Salzburgi Challenger oli kunagise maailma kolmanda reketi jaoks liiga tugev.

Thiemi mullust hooaega iseloomustas nii alavorm kui ka randmevigastus. Väidetavalt ei olnud vigastus ainus kehva mängu põhjus, vaid Thiemi vaevas ka teatud motivatsioonikriis. Tänavu mängis Thiem kõigepealt Marbella Challengeril, kus kaotas avaringis. Pärast seda haigestus ta koroonaviirusesse ja jätkas maikuus juba tugevamatel turniiridel – Madridi Mastersil ja Roland Garrosil, aga kaotas sealgi esimeses ringis. Ühe kaotuse sai ta Andy Murraylt, aga teise Pariisis 3:6, 2:6, 4:6 boliivlaselt Hugo Dellienilt, mis näitas austerlase totaalset madalseisu.

Nii langes Thiem isegi TOP300 seast välja ja alustas Salzburgi turniiri maailma 346. reketina. Nii ei olnud numbriliselt justkui üllatus, et ATP edetabeli 102. mees Facundo Bagnis alistas 2. ringis Thiemi 6:3, 2:6, 6:4, aga Salzburgi publikule oli tulemus ikkagi šokeeriv.

Salzburgi Challenger on tugevaima kategooriaga (ATP 125) ja seal osales kuus maailma esisaja mängijat, kellest poolfinaali on jõudnud üks – praegu veel jätkuva veerandfinaali Dušan Lajovic (Serbia) – Thiago Monteiro (Brasiilia) võitja. Bagnis oli Salzburgis asetatud seitsmendana.

scroll to top