fbpx
Close
PAF.ee

Novak Djokovic sai pingelises mängus pool revanši

Novak Djokovic. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Kaks maailma parimat meestennisisti Novak Djokovic (Serbia) ja Daniil Medvedev (Venemaa) andsid tõelise etenduse Pariisi Masters 1000 turniiri finaalis. Seekord jäi Djokovic peale 4:6, 6:3, 6:3.

Nii sai serblane justkui pooliku revanši kaotuse eest US Openi finaalis, sest punktid, mida jagatakse Mastersil on täpselt poole väiksemad slämmiturniiri omadest. Ning eks au on slämmivõitjal samuti, ehkki Djokovic on selles osas Medvedevist 20-kordselt ees.

Mäng oli paiguti väga kõrgetasemeline, kuid algus ja lõpp tundusid närvilised. Esimeses setis oli rohkem pinget tunda Djokovici esituses. Eriti selgelt oli Medvedev parem pikkade punktide mängimisel. Samas ei suutnud ka venelane vältida vähemalt ühe servigeimi kaotust. Medvedevi teine murre seisul 3:3 sai otsustavaks.

Teises setis muutis Djokovic taktikat ja hakkas rohkem võrku tungima, seda ka esimese servi pealt. Serblane ei tahtnud, et punktid veniksid pikemaks, sest Medvedev oli tagajoonemängus selgelt visam ja võitis palju punkte ka kaitses olles. Ilmselt oli teine sett ka kõige kõrgetasemelisem, mida näitasid arvud – Djokovicil 17 äralööki ja 11 lihtviga, Medvedevil vastavalt 14 ja 8. Lõpuks otsustas serblase üks servimurre, ehkki viimases geimis seisul 5:3 mängis ta üle pika aja ebakindlamalt, kuid suutis päästa kolm murdepalli.

Otsustavas setis aga ootamatult lagunes Medvedevi palling. Ei tulnud enam tugevaid esimesi serve ja Djokovicil oli tõrjuda lihtne. Lõpuks aga tuli mängu ikka veel põnevust, kui maailma esireket kaotas seisul 5:2 oma servi. Kuid ta suutis seejärel murda kolmandat korda seti jooksul Medvedevi pallingu ja tagas võidu.

Djokovic lõi esimest servi sisse 73% ja Medvedev 61%, esimeselt pallingult teenis Djokovic punkte 79% ja Medvedev ainult 61%. Tundub justkui masendav ülekaal, aga talle mitteomaselt ei saanud Djokovic täna hakkama teise serviga, mis on tal ükdiselt olnud relv. Serblane võitis ainult 17% teise servi punktidest, Medvedev 44%. Erakordne vahe tuli sisse aga murdepallide realiseerimisest: Djokovic koguni 6st 5, Medvedev 10st 3, mis ongi meeste tennise kohta normaalne – tõrjel võidetaksegi kõvakattel reeglina ca 30% punktidest.

Djokovic võitis sellega 37. Masters 1000 turniiri, millega ta möödus Rafael Nadalist, kes on sel tasemel võitnud 36 turniiri. Tõsi, Djokovici võidud jagunevad ühtlasemalt, Nadal on enamiku Mastersi tiitleid saanud Monte Carlos (11) ja Roomas (10). Fakt on ka see, et Djokovic on iga Masters 1000 turniiri (kokku 9) võitnud vähemalt ühe korra, aga Nadal ja Roger Federer 9st 7. Pariis Masters ongi üks turniir, mida Nadal võitnud pole, teine on Miami. Federer ei ole kordagi võitnud Monte Carlos ja Roomas.

scroll to top