fbpx
Close

Novak Djokovic ja Casper Ruud mängivad ATP finaalturniiri tiitlile

Casper Ruud pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Pühapäeval selgub, kas Novak Djokovic (Serbia, 7) võidab kuuenda ATP finaalturniiri tiitli või Casper Ruud (Norra, 3) esimese.

Mõlemad võitsid laupäevase poolfinaali ja üllataval kombel suutis Ruud seda kergemalt. Torinos peetava turniiri päevases mängus võitis Djokovic Taylor Fritzi (USA, 8) 7:6, 7:6, kuid alles reedel kolmandas setis Torinos oma esimese servigeimi kaotanud serblane loovutas poolfinaalis neid koguni kaks. Aga mõlemas setis murdis korra ka Fritzi servi ja nii otsustati kohtumine kahes tie-break’is. Sealjuures teises setis oli Fritz 5:3 ees, aga Djokovic kasutas viimase võimaluse tagasi murda seisuks 5:5.

Mõlemad tie-break’id kulgesid sarnaselt. Seisuks 4:5 oli kumbki teinud ühe minimurde. Kuid Djokovic suutis esimeses setis sellelt seisult mõlemad oma pallingu punktid võita ja siis teha otsustava minimurde – 7:5. Teises setis aga Fritz seisul 4:5 mõlemat punkti ei võitnud. Kuid ka Djokovic jättis seisul 6:5 oma servil matšpalli kasutamata, ent suutis seda teha seisul 7:6 tõrjel. Seega vaid mõned punktid tie-break’i lõpufaasis otsustasid mängu.

Ruud mängis Andrei Rublevi (6) vastu laitmatult, aga venelase allakäik algas ikkagi oma vigadest. Esimeses setis seisul 2:2 vajus Rublevi mäng järsku kokku. Ta eksis järjest ja päris ränagalt, mõnest löögist lendas pall mitu meetrit välja. Ja nii võitis Ruud 9 geimi järjest, juhtides teises setis 4:0. Rublev veel ärkas ja leidis uuesti agressiivse mängu, mida ta oli näidanud esimestes geimides. Kuid oli juba hilja – ühest vastumurdest ei aidanud, sest Ruud servis seisul 5:4 väga hästi, lõi oma kümnest ässast viimased kaks ja kindlustas finaalipääsu.

Ruud võitis lõpuks äralöögid 17:16, kuid väga suur vahe oli lihtvigades, milliseid norralane tegi ainult 8 ja Rublev 23.

Finalistid on omavahel kohtunud kolm korda ja kõik mängud on võitnud Djokovic kahes setis. Kuid kaks kohtumiset on peetud liivaväljakul, ainsa mängu siseväljaku kõvakattel võitis Djokovic mullu just ATP finaalturniiril alagrupis 7:6, 6:2.

Djokovic on ATP finaalturniri võitnud küll viis korda, aga viimati aastal 2015. Pärast seda, kui Andy Murray võitis maailma esireketina finaalturniiril 2016. aastal, ei ole esimesena asetatu hiljem enam võitnud. Ega võida ka tänavu, sest kuigi USA endine staar Andy Roddick ütles, et taseme poolest on esireket endiselt Djokovic, ta formaalselt seda pole. Ruud on praegu maailma neljas reket, kuid tõuseb pärast finaalturniiri teiseks või kolmandaks olenevalt finaali tulemusest.

Ruud võitis mullu rohkem turniire kui tänavu (vastavalt 5 ja 3), aga need olid kõik ATP 250 tasemel. Tänavu on Ruudi mäng ja edetabelikoht parem eelkõige selle poolest, et ta on juba mänginud või veel mängib neljas suures finaalis – Miami ATP 1000, Roland Garros, US Open ja ATP finaalturniir.

scroll to top