fbpx
Close

Novak Djokovic alustas rabedalt, aga oli lõpus Roger Federeri vastu armutu

Novak Djokovic. / Foto: Reuters/Scanpix

Serblase Novak Djokovici (2) mängu on tema esiletõusust alates iseloomustatud inglisekeelsete väljenditega relentless ja clinical, mida ei olegi eesti keelde lihtne tõlkida. Aga just selline oli Djokovic ka tänases Australian Openi poolfinaalis Roger Federeri (Šveits, 3).

Põhimõtteliselt tähendavad need sõnad, et järjekindlalt vastast surve alla pannes ja ilma midagi eriliselt efektset tegemata Djokovic lihtsalt “tapab” oma vastased armutult. Täna alustas Federer suurepäraselt, ta oli äralöökide arvuga lõpuni vastasest ees ja juhtis Djokovici servil 4:1, 40:0. See tundus küll olevat 99% setivõit, sest kui Federeril isegi ei õnnestu võita üht kolmest murdepallist, oli tal veel oma servi hoidmine varuks. Aga Djokovici vastu ei aita midagi – ta päästis servigeimi ja murdis seisul 3:5 Federeri nulliga. Tie-break oli juba ühepoolne – 7:1.

Pärast seda oli Federeril, kes niigi kannatas seljavigastuse alla, raske uuesti ennast võitlusele sundida. Oli tal ju endiselt vaja võita kolm setti, aga üks juba dramaatiliselt käest antud ja väsimus painamas. Pealegi oli õhtupimedusele vaatamata Melbourne’is sooja veel üle 30 kraadi. Kuid Federer pidas veel üsna hästi vastu seisuni 4:5 teises setis. Kui siis läks servigeim ära, oli mäng tõesti läbi. Djokovic võitis 7:6, 6:4, 6:3.

Federer tegi 46 äralööki Djokovici 31 vastu, ent teise/kolmanda seti kokkuvõttes jäi peale Djokovic 21:20. Nii võib öelda, et Federer kasutas oma äralöökide potentsiaali peamiselt viie ja poole esimese geimiga, hiljem olid vastased juba võrdsed ja nüüd hakkas otsustama serblase väiksem lihtvigade arv – kokku 18 ja Federeril 35. Federer võitis ässade arvestuses 15:11 (tundub, et seljavigastus segas Federeri siiski vähem, kui mängus Tennys Sandgreniga, kus ta lõi viie seti jooksul ainult 5 ässa), ent esimese servi õnnestumisprotsent oli parem Djokovicil – vastavalt 73 ja 65%.

Väljaku intervjuus tunnistas Djokovic, et oli kohtumise algul närvis. “Pöörasin liialt tähelepanu sellele, et jälgida, kuidas tema liigub, aga enda mängu jätsin unarusse,” ütles Djokovic, viidates sellele, et Federer oli arvatavalt häiritud vigastusest. “Esimene sett oleks võinud lõppeda teistpidi. Avaldan ka tunnustust Rogerile, et ta tuli sellises olukorras mängima ja andis endast parima.”

Kui Djokovic finaali seni veel teadmata vastase (selgub reedel) vastu võidab, siis kerkib ta uuesti maailma esireketiks. Djokovic loovutas esireketi koha Rafael Nadalile mullu 4. novembril, kui läksid maha sellest aasta varem peetud ATP finaalturniiri punktid. Kuna finaalturniiril ei mänginud edukalt kumbki, säilitas Nadal esikoha Australian Openi’ni, aga tema kaotus veerandfinaalis jättis Djokovicile võimaluse, ehkki ta ju Austraalias punkte juurde ei saa.

scroll to top