fbpx
Close

VIDEO: Ostapenko sõnasõda Tomljanoviciga: mida!!? Sa ise teeskled!

– Jelena Ostapenko / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Läti tennisisti Jelena Ostapenko ja Austraalia mängija Ajla Tomljanovici suhted läksid laupäeval pärast nendevahelist Wimbledoni turniiri kohtumist korralikult sõlme.

Matš lõppes Tomljanovici võiduga 4:6, 6:4, 6:2. Pärast kohtumise lõppu pidasid naised maha aga sõnasõja.Kui austraallanna juhtis otsustavat setti 4:0, võttis Ostapenko meditsiinilise pausi. Tomljanovic selle üle suuremat ei rõõmustanud, vaid süüdistas lätlannat teesklemises. Pärast pausi sai Ostapenko küll mängu sisse, kuid Tomljanovic võitis siiski 6:2. Matši lõppedes algas tennisetähtede vahel teineteist halvustav verbaalne debatt.

“Kui arvad, et teesklen, siis võid küsida arstilt,” nähvas Ostapenko. 

“Loodetavasti on sul juba parem,” ei jäänud austraallanna vastust võlgu.

Selle peale läks Ostapenko tõsiselt närvi ning lajatas Tomljanovicile mõned eriti teravad väljendid. “Sa ei oska käituda. Sul pole mingit austust,” raius Ostapenko otseülekandes.

Wimbledoni publik aplodeeris väitlusele. Kui tennisemängijad siirdusid riietusruumi poole, sõnas Ostapenko Tomljanovicile: “Sa oled kogu turniiri kõige halvem mängija!”

Meditsiinilised pausid tennises on sageli tekitanud erinevaid reaktsioone. Mängijad võtavad neid time-out‘e tihti selleks, et eduseisus olevat vastast mõjutada ning ärritada. See on üks osa taktikast. Meditsiinilise pausi annab mängijale kohtumise peakohtunik selleks, et võimalikke vigastusi vältida või kerget vigastust kiiresti ravida.  Ka maailma esireketit, serblast Novak Djokovici on kritiseeritud seetõttu, et ta võtab meditsiinilisi pause sageli ainult siis, kui vastasel mäng jookseb ning endal mitte nii väga.

scroll to top