fbpx
Close

Karl Kiur Saar võitis põnevusmängus Mark Lajali

– Karl Kiur Saar / Foto: ETL

Eesti meistrivõistlustel katkestas vihm meeste üksikmängu avaringi umbes tunniks, aga nüüd on see saanud läbi ja nii naiste kui ka meeste üksikmängus alustatakse täna pärastlõunal teise ringiga.

Põnevaima mängu pidasid vaieldamatult Karl Kiur Saar (7) ja Patrick Mouratoglou tenniseakadeemia kasvandik Mark Lajal, kes on ITF-i noorte edetabelis TOP200 seas. Algul domineeris Lajali stabiilsus ja täpsem mäng, aga seisul 6:1, 5:4 ei suutnud ta oma pallingut hoida ja Saare võimsus hakkas rohkem maksvusele pääsema. Kogenum mees lõpuks võitis 1:6, 7:6 (0), 6:4.

“Esimeses setis ma ei saanud kuidagi palle sisse löödud,” tunnistas Saar. “Teise seti kaotusseisu ma väga kriitiliseks ei pidanud, sest tõrje hakkas välja tulema ning seetõttu ei olnud tema servieelis seisul 5:4 enam nii ohtlik.” Treener Harri Neppi ennustas enne mängu, et võidab Saar, aga hiljem lausus, et mängu põhjal pidanuks võitma Lajal. “Ta mängis pikka aega paremini, aga tegi võtmegeimis kaks topeltviga ja lõpu poole jäid tema pallid liiga lühikeseks,” ütles Neppi.

Lõpuks läks ikkagi nii, et kõik kaheksa asetatud mängijat pääsesid avaringist edasi, teistel peale Saare kaotusohtu ei tekkinud. Vaid Kenneth Raisma (3) oli teises setis pisut hädas Marten Murrandiga, aga 6:1, 6:4 võit tähendas, et mäng oli siiski tema kontrolli all. Kristjan Tamm (1) alistas Markus Mölderi 6:1, 6:1, Vladimir Ivanov (2) Oskar Erik Hakoneni 6:2, 6:2, Daniil Glinka (4) Andreas Sillaste 6:0, 6:2, Siim Troost (5) Mathias Tempeli 6:4, 6:0, Carl Bret Parko (6) Gleb Paškovi 6:2, 6:2 ja Kevin Suvi (8) Andre-Remi Jakobi 6:4, 6:2.

Ainsana ei loovutanud ühtki geimi Michigani Ülikooli koosseisus oma divisjoni parimaks paarismängijaks valitud Mattias Siimar, kes võitis Hendrik Katmuki 6:0, 6:0. Ilmselt on Siimar ka favoriit 2. ringis Parko vastu, ehkki vastane on asetatud. Tennisesõbrad ootasid ka huviga 47-aastase Andrei Luzgini vastasseisu Martin Randperega, ent vanem mees siiski kaotas 1:6, 3:6, kuigi teises setis veel juhtis 3:2. Tõele au andes: mängupäeva eelõhtul ennustas Luzgin ise ka umbes taolist seisu.

Vaadake meeste üksikmängu avaringi tulemusi siit.

Tennisnet tuleb uue uudisega lugejate ette siis, kui ka tänased 2. ringi kohtumised on peetud.

scroll to top