fbpx
Close

New Yorgi kuberner andis loa, US Open toimub!

Arthur Ashe’i nimeline peaväljak, millel 2016. aastast on ka liikuv katus. Foto: AFP/Scanpix

Teisipäeval, 16. juunil saabus lõplik kinnitus, et tennise US Open toimub New Yorgis Billie Jean King National Center’i väljakutel 31. augustist 13. septembrini.

Korraldajad olid selle põhimõtteliselt otsustanud varem, aga täna andis ametliku loa New Yorgi kuberner Andrew Cuomo. “Mul on hea meel teatada, et US Open toimub Queensis (linnaosa, kus staadion asub – toim) 31. augustist 13. septembrini. Turniir peetakse pealtvaatajateta, aga te saate mänge näha teleülekande kaudu – sellise variandi vastu mul midagi pole,” ütles Cuomo. “Tennise eest vastutavad isikud võtavad tarvitusele erakordsed meetmed koroonaviiruse ohu suhtes, aga vähemalt mängud toimuvad.”

USA-s on hetkel olemas plaanid ka paljude teiste spordisündmuste, näiteks nelja profiliiga (NBA, NFL, MLB ja NHL) jätkumise kohta eritingimustes. Kuigi koroonaviirusesse haigestumine ei ole USA-s viimastel nädalatel oluliselt vähenenud, püütakse just tänu isoleerimisele ja inimeste arvu piiramisele võistlused läbi viia. Nii lõpetatakse näiteks NBA korvpallimeistrivõistlused ühes linnas (Orlando) ja elatakse lähipiirkonna hotellides.

Vaatamata turniiri toimumisele on esialgu lahtine, kas US Openile saabuvad kõik parimad mängijad. Osa neist on kartuses koroonaviiruse leviku pärast USA-s, teised jällegi peavad tugevdatud meetmeid sellisteks, mis teeb osalemise võimatuks – näiteks ainult ühe abilise (treener) kaasamine. Tänu teleülekannete tulule – ESPN üksi maksab 70 miljonit dollarit – saavad US Openi korraldajad kulutusi tagasi, aga piletiraha saamatajäämine on siiski päris suur löök.

New Yorgis on koroonaviiruse seis viimasel ajal paranenud ja Cuomo ütles tänase pressikonverentsi algul, et tal on kaks head uudist – US Openi toimumise kõrval ka see, et haiglas viibivate inimeste arv New Yorgi linnas on tänaseks väikseim kogu koroonakriisi jooksul.

US Openil ei peeta kvalifikatsiooniturniiri ning paarismängude tabel tuleb tõenäoliselt tavapärasest väiksem. USA Tenniseliidu korralduspaketi juurde käib ka Cincinnati turniiri pidamine New Yorgis 16.-23. augustini.

scroll to top
Inline
Inline