fbpx
Close

Naomi Osaka jääb esireketiks

Naomi Osaka. / Foto: Xinhua/Scanpix

Prantsusmaa lahtised tennisemeistrivõistlused ei too naiste üksikmängus uut maailma esireketit, sest pärast Karolina Pliškova (Tšehhi) tänast kaotust on jaapanlanna Naomi Osaka esikoha igal juhul säilitanud.

Osakast oleks mööduda võinud ka Kiki Bertens (Holland), kes aga loobus haigestumise tõttu. Praegu veel turniiri jätkavatest maailma esikümne mängijatest on suurim tõusu võimalus Ashleigh Bartyl (Austraalia), kes turniiri võidu korral kerkiks maailma teiseks, aga finaalijõudmise korral kolmandaks reketiks. Kui tiitlit kaitseb Simona Halep (Rumeenia), siis ta kerkiks kolmandaks, aga finaali korral ei tõuseks viiendast kohast kõrgemale.

Anett Kontaveit on maailma jooksvas edetabelis ebaedule vaatamata ikka 17. kohal, aga Madison Keysil (USA) piisab homsest võidust, et eestlannast mööduda. Järgnevatel on juba raskem, näiteks Donna Vekic (Horvaatia), Johanna Konta (Suurbritannia) ja Garbine Muguruza (Hispaania) peavad jõudma vähemalt poolfinaali, et Anett seljataha jätta. Kuid neist kolmest võib poolfinaali jõuda ainult üks, sest nad paiknevad samas tabeliveerandis.

Muidugi, kui keegi veel tagapool asuvatest mängijatest turniiri võidaks, siis ta mööduks Kontaveidist, aga see on vähetõenäoline. Ka Kaia Kanepi kerkiks esikoha korral uuesti Eesti parimaks. Hetkel on Kanepi jooksvas edetabelis 66. kohal, järgmine võit tõstaks teda kümme kohta, kuid ta peab arvestama ka mõne endast tagapool asuva mängija võimalustega, seega pole 66. koht kindlustatud. Kuid see on ikkagi tükk maad parem, kui praegune 88. koht.

scroll to top