Naiste üksikmängu veerandfinaali said täna ainult esikaheksa mängijad

Pärast nii kindlat võitu polnud Iga Swiatekil põhjust ülemäära juubeldada. / Foto: AP/Scanpix

Naiste üksikmäng, mis tavaliselt pakub suure slämmi turniiridel palju üllatusi, on seekord Roland Garrosis kulgenud rutiinselt. Tabeli ülemises pooles said veerandfinaali ainult esikaheksa tennisistid ehk need, kes edetabeli põhjal pididki sinna pääsema.

Neli veerandfinalisti on Iga Swiatek (Poola, 1), Coco Gauff (USA, 3), Marketa Vondroušova (Tšehhi, 5) ja Ons Jabeur (Tuneesia, 8). Sellist nö sajaprotsendilist tulemust esineb aeg-ajalt meeste turniiridel, aga väga harva naiste seas.

Muidugi oli põhjus ka selles, et kõigile olid 1/8 finaalis vastu jõudnud asetamata mängijad, neist edetabelis kõige kõrgemal Anastassia Potapova (-), kes asub 41. kohal. Kuid tema jaoks oli tänane mäng ikka väga kole – ta kaotas Swiatekile 0:6, 0:6 ja punktidega 10:48! Potapova teenis seega vähem kui ühe punkti geimi kohta. Huvitav on fakt, et kümme aastat tagasi kohtusid samad mängijad U14 klassi Orange Bowli poolfinaalis ja seda kohtumist meenutatakse seni kui ülidramaatilist. Potapova jäi tookord peale 6:2, 3:6, 7:6 ja Swiatek langes enne käesurumisele jõudmist väljakule pikali.

Nüüd aga kestis mäng 40 minutit ja see oli poolatarist maailma esireketi lühim mäng profikarjääri ajal. Swiatek alistas 2021. aasta mälestusväärses Rooma finaalis Karolina Pliškova samuti 6:0, 6:0, aga mänguminuteid oli tollal rohkem.

Swiatek ütles, et ta vaevu mäletas omaaegseid nappe kaotusi Potapovale. “Enne mängu mul hetkeks tuli meelde, et tema oli vist see tüdruk, kes mind noorena kogu aeg võitis ja südamevalu põhjustas. Aga see mõte käis peast läbi vaid paar sekundit ja keskendusin juba mängule, et oma töö ära teha,” ütles Swiatek. Tuleb muidugi lisada, et Potapova oligi noorteklassis Swiatekist märksa edukam ja jõudis ka juunioride slämmiturniiri võiduni palju varem kui poolatar.

Väga kergelt 6:1, 6:2 sai ka Gauff jagu Elisabetta Cocciarettost (Itaalia, WTA 51.), sest 5:0 juhtima läks ta selles mängus sama kiirelt nagu Swiatek omas, aga pärast pani itaallanna natuke vastu. Jabeur alistas Clara Tausoni (Taani, WTA 72.) 6:4, 6:4, aga rasket seisu tuneeslannal kordagi polnud, mõlemas setis murdis ta esimesena. Esimese seti neljas geim oli küll ülipikk (mängiti 26 punkti), aga huvitaval kombel oli Tausonil vaid üks murdepall ja Jabeuril 10 geimpalli, millest viimase realiseeris.

Ainsana pidi veidi ärevust tundma Vondroušova, kes jäi turniiri ühe suurima üllataja Olga Danilovici (Serbia, WTA 125.) vastu 0:3 taha, aga pärast kaotas ainult sama palju geime juurde, võites 6:4, 6:2. Tabeli teisest poolest võivad favoriitide ridu täiendada Arina Sabalenka (2) ja Jelena Rõbakina (Kasahstan, 4). Ainsatena on esikaheksast välja kukkunud Maria Sakkari (Kreeka, 6), kes kaotas juba avaringis, ja Qinwen Zheng (Hiina), kes kaotas 3. ringis. Maailma viies reket Jessica Pegula (USA) Roland Garrosis kaasa ei mängi. Pegulal pole kuigi tõsiseid vigastusi, aga ta otsustas naasta muruväljakute turniirideks.

Pärast seda, kui Swiatekil tuli 2. ringis Naomi Osaka (Jaapan) vastu päästa otsustavas setis 2:5 kaotusseis ja üks matšpall, hakati poolatari šansse veidi skeptilisemalt hindama, aga nüüd on ta jälle peafavoriit Roland Garrosi võidule, mis oleks talle juba neljas. Isegi Serena Williamsil ei õnnestunud Pariisis võita rohkem kui kolm korda ja viimane naistennisist, kes seal neli korda triumfeeris, oli Justine Henin (Belgia) aastatel 2003, 2005, 2006 ja 2007. Kui Swiatek tänavu võidaks, oleks tal täpselt sama seis, et üks tiitel võidetud pisut varem (2020) ja siis kolm järjest (2022-2024).