fbpx
Close

Mark Lajal alustas muruväljakute hooaega võidukalt

Mark Lajal mängimas Lõuna-Koreas Challenger-turniiriil. / Foto: Facebook

Eesti esireket Mark Lajal mängib järgmisel nädalal Surbitoni Challenger 125 turniiril, mis peetakse Inglismaa muruväljakutel.

Kuna tegemist on auhinnafondi ja punktide poolest teise taseme (kõrgeim on 175) Challengeriga, tuli Lajalil alustada kvalifikatsioonist, kus ta täna võitis vabapääsme saanud Daniel Little’i (Suurbritannia, ATP 672.) 6:3, 6:2. Põhiturniirile pääsu otsustab homne mäng, kus kvalifikatsioonis kuuendana asetatud Lajal kohtub kümnenda asetusega Gijs Brouweriga (Holland, ATP 241.), kes veel mullu veebruaris oli maailma 114. reket. Nad kohtusid mullu septembris St. Tropez’ Challengeri 2. ringis, kus Brouwer võitis Lajali 7:5, 6:1.

Maailma jooksvas edetabelis on Lajal langenud 268. kohale, sest tal läksid maha eelmise aasta Little Rocki Challengeri võitmise eest saadud 75 punkti. Kuna aga homme, kui slämmiturniir on veel pooleli, uut edetabelit ei avaldata, on hetkel raske öelda, kus paikneb Lajal ülejärgmisel esmaspäeval. See sõltub ka Surbitoni turniiri tulemustest, aga ka teistest võistlustest, kus Eesti esireketi lähirivaalid mängivad.

scroll to top