Naiste üksikmängu poolfinaalis kohtuvad Jelena Ostapenko ja Viktoria Azarenka

Jelena Ostapenko. / Foto: AP/Scanpix

Indian Wellsi turniiril selgusid möödunud ööl naiste üksikmängu esimesed poolfinalistid, kelleks osutusid Jelena Ostapenko (Läti, 24) ja Viktoria Azarenka (Valgevene, 27).

Kahe naaberriigi esindajad kurvastasid kodupublikud, sest mõlemad alistasid ameeriklanna. Ostapenko sai 6:4, 4:6, 6:3 jagu Shelby Rogersist. Ostapenko juhtis esimeses setis 5:1, aga seejärel läks põnevaks. Tavapäraselt oli Läti esireketi mängus palju servimurdeid – tal endal õnnestus Rogersi palling murda kaheksal korral ja ameeriklannal seitsmel korral. Seega napilt üle poole (29st 15) geimidest lõppes tõrjuja võiduga. Siiski õnnestus Ostapenkol teenida esimeselt servilt oluliselt rohkem punkte (65% vs 53%), mis võis paljugi otsustada. Teiselt pallingult võitis Ostapenko ainult 27% (Rogers 34) punktidest, kuid see ongi tavaliselt lätlanna kirstunael. Kaasa aitasid ka 8 topeltviga – eelmises mängus Iga Swiatekit (Poola, 2) alistades oli Ostapenko teinud ainult ühe topeltvea.

Sarnase taseme nagu mängu algul sai Ostapenko uuesti kätte otsustava seti keskel, kui ta seisult 1:3, 0:40 võitis viis geimi järjest. “Arvan, et astusin seisult 5:1 sammu tagasi. Ma ei olnud enam nii agressiivne, hakkasin rohkem eksima ja andsin talle võimaluse vastumänguks,” ütles Ostapenko. “Kui oleksin samas stiilis jätkanud, lõppenuks esimene sett kindlasti kergemini. Tundub, et hakkasin liialt kiirustama ja tegin rumalusi. Arvan, et seisult 1:3, 0:40 alates mängisin uuesti nagu tipptennisist. Ma ei teinud enam lihtvigu.” Kokkuvõttes jäi Ostapenko siiski äralöökide/lihtvigade arvestuses plussi (51/46), aga samamoodi ka Rogers (22/17).

Azarenka alistas lihtsamalt Jessica Pegula (19), kui võitis 6:4, 6:2. Selline tulemus oli teatud üllatus, sest Pegula alistas 1/8 finaalis neljandana asetatud Elina Svitolina (Ukraina) koguni 6:1, 6:1. Sarnaselt jätkas Pegula veerandfinaali esimeses kahes geimis, kui juhtis 2:0, aga kaotas siis neli järgmist geimi ning enam järjele ei saanud.