Draama meeste veerandfinaalides: kes mängis viis tundi, kes sai mänguta poolfinaali

– Vladimir Ivanov / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti meistrivõistluste üksikmängu veerandfinaalid ligi 30-kraadises kuumuses ei kujunenud kahjuks sarnaseks, sest ühe edasipääsejana pidi Siim Troost (6) heitlema viis tundi, aga Kenneth Raisma (2) ei läinudki väljakule.

Loomulikult ei ole Raisma selles süüdi, et tema vastane Ronan Vahtras mängima ei tulnud, aga eks tal nüüd natuke kergemaks läks, kui teised pidid kõvasti pingutama. Tõsi, ka Raisma poolfinaalivastane Karl Kiur Saar (4) ei olnud platsil kaua, sest alistas Andreas Sillaste 6:2, 6:1, 6:0. Alates veerandfinaalidest mängivad mehed parem viiest setist ja seda enam mängu pikkuses erinevusi tekkis.

Kuid ülejäänud kaks veerandfinaali olid dramaatilised ja kulgesid sarnaselt kuni neljanda seti tie-break’ini. Siis toimus selline lahknevus, et üks mäng lõppes ära, aga teine kestis veel üle tunni. Nelja setiga sai hakkama tiitlikaitsja Vladimir Ivanov, kes võitis Johannes Seemani (8) 6:2, 3:6, 6:4, 7:6. Tuleb kiita Seemanit võitlusliku mängu eest, ta tegi tõeliselt ilusaid äralööke ja mängis osavalt võrgus. Ivanov oli hädas esimese servi õnnestumisprotsendiga ja see võrdsustaski suures osas mängu, sest tervikuna oli 8-kordne meister tagajoone pallivahetustes siiski stabiilsem

Neljandas setis, kui mõlemad mehed olid juba väsinud, algas vastastikune servi murdmine, sest alati kulub vähem jõudu tõrjegeimi mängimisele ja nii see olukord selles mängus muutuski. Aga Ivanov leidis oma hea esimese servi täpselt õigel ajal – kui Seeman oli tie-breakis läinud ette 6:5. Nüüd servis Ivanov kaks korda hästi ja pärast minimurret lõpetas mängu veel ühe hea pallinguga seisul 8:7.

Kuna Seeman tungis küllaltki aktiivselt võrku, siis tema ja Ivanovi kohtumises punktid nii pikaks ei kujunenud, aga Troost ja Mattias Siimar (3) pidasid tõelist tagajooneduelli, kus oli raske anda paremust ühele või teisele poolele. Ka serv oli meestel üsna võrdne ja selles mängus murdeid nii palju ei nähtud. Viies mängutund hakkas täis saama, kui Troost teenis matšpalli ja selle ka realiseeris seisuks 3:6, 6:2, 5:7, 7:6, 7:6. Kuigi viiendas setis oli Siimar serviga ees, õnnestus Troostil alati palling piisavalt hästi, et Siimar ühtki matšpalli seisudel 5:4 ja 6:5 ei teeninud.

“Väga tasavägine oli tõesti,” ütles väsinud häälega Troost pärast kohtumist. “Oli juba minemas ära, aga kuidagi suutsin otsustaval hetkel taas hästi servida. Ma ei saa öelda, et Mattias olnuks millegi poolest kehvem või võidelnuks vähem, lihtsalt punkt siia-sinna otsustas mängu, Muidugi olen õnnelik, et võidu kätte sain.”