Nadalil taas lühike tööpäev, Monfils võitis tõelise thrilleri

Gael Monfilsi võidurõõm pärast Denis Shapovalovi alistamist. / Foto: AFP/Scanpix

Meeste üksikmängu laupäevastes 3. ringi mängudes nähti nii põnevust kui ka ühepoolseid mänge, aga üllatused jäid sündimata.

Tõsi, oli mitmeidki mänge, kus ükskõik kumma poole võit poleks olnud üllatus, näiteks venelase Andrei Rublevi duell “paha poisi” Nick Kyrgiosega (Austraalia, 28), kus võimalusi võis lugeda võrdseteks. Mängu, kus nähti vaid üht servimurret, võitis Rublev 7:6, 7:6, 6:3. Kaalukeeleks sai ilmselt teise seti tie-break, kus Rublev võitis 0:4 kaotusseisust 7:5. Pallingul olid head mõlemad – Kyrgios lõi koguni 30 ässa ja tegi 4 topeltviga, Rublev vastavalt 12 ja 1. Esimeselt servilt võitis Kyrgios 87 ja Rublev 84% punktidest, seega kumbki palju ära ei andnud, aga teisel servil tuli vahe sisse – Rublev teenis siin 74, aga Kyrgios ainult 41% punktidest. Austraallasel oli kogu kohtumise jooksul vaid kaks murdepalli, mida ta ei kasutanud.

Meeste üksikmängu kolmest suurfavoriidist on ilmselgelt kõige kergemalt läbi saanud Rafael Nadal (Hispaania, 2), kes teises ringis sai loobumisvõidu, kaks ülejäänud mängu on võitnud veenvalt, laupäeval alistas ta Hyeon Chungi (Lõuna-Korea) 6:3, 6:4, 6:2.

Kõige kauem heitlesid aga Gael Monfils (Prantsusmaa, 13) ja Denis Shapovalov (Kanada). Prantslane võitis 6:7, 7:6, 6:4, 6:7, 6:3. Kuigi tulemuse järgi võiks aimata, et ka siin oli vähe servimurdeid, siis tegelikult nii ei olnud – Monfils tegi 7 ja Shapovalov 5 murret. Kahes esimeses tie-break’iga lõppenud setis läks kogu aeg nii, et kui üks murdis, siis teine tegi selle kohe järgmises geimis tagasi. Teistsugune oli neljas sett, kus Monfils juhtis juba kahe murdega ja oli oma pallingul ees 4:1, 30:15, kui Shapovalov tuli mängu tagasi ja võitis tie-break’i pärast vastase üht matšpalli 8:6. Kuid otsustavas setis tegi Monfils ainsa murde ja ikkagi võitis. Shapovalov oli aktiivsem pool, ta tegi koguni 75 äralööki, kuid ka 64 lihtviga, Monfils vastavalt 48 ja 34.

Vaata meeste üksikmängu tabelit siit.

Korraks tuleme tagasi ka naiste üksikmängu juurde, millest põgusalt kirjutasime juba seoses Anett Kontaveidi kurva loobumiskaotusega. Maailma esireket Naomi Osaka (Jaapan) lausa põrmustas 15-aastase Cori Gauffi 6:3, 6:0. Esimeses setis jõudis Gauff 0:3 kaotusseisult järele 3:4, aga siis ei võitnud enam ühtki geimi. Oma pallingul võitis Gauff ainult ühe geimi, aga ta servis ka väga halvasti – 2 ässa, 7 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent ainult 45.

Osaka kohtub nüüd Belinda Benciciga (Šveits, 13), kes Anetti loobumise tõttu sai puhkepäeva. Tabeli ülaosas on see ilmselt keskseim 1/8 finaal, aga tervikuna on tabeli alumine osa hetkel mõnevõrra tugevam. Lisame veel, et kui Ashleigh Barty (Austraalia, 2) täna võidab, siis Osaka enam esireketiks ei jää – isegi siis, kui jaapanlannal õnnestuks tiitlit kaitsta. Kuid ka Bartyle ei tähenda võit veel esireketi tiitlit, sest võimalused on ka Karolina Pliškoval (Tšehhi, 3).