Nadal sai Zverevilt revanši

Rafael Nadal, / Foto: Reuters/Scanpix

Rafael Nadal (Hispaania, 2) sai Rooma turniiri veerandfinaalis revanši Alexander Zverevilt (Saksamaa, 6), kes oli teda Madridis samuti veerandfinaalis võitnud.

Tulemused olid väga sarnased – Madridis jäi peale Zverev 6:4, 6:4 ja täna Roomas Nadal 6:3, 6:4. 20-kordne slämmivõitja kaitses reedel erilise kindlusega murdepalle – Zverevil õnnestus kümnest võimalusest kasutada vaid üks. Kuid see ainus murre õnnestus Zverevil esimeses setis alles siis, kui ta oli juba 0:4 taga. Setti päästa polnud enam võimalik.

Küll aga oli Zverev hädas teises setis, kus ta ei kasutanud kaheksast murdepallist ühtki. Neljanda ja kuuendas geimis oli vene päritolu sakslasel kokku viis murdepalli, aga hoopis nende võimaluste vahel murdis Nadal vastase servi viiendas geimis. Veel juhtis Zverev kolm korda seisul 4:5, aga Nadal mängis seekord otsustavatel hetkedel erakordse kindlusega. Nagu eeldada võis, xõitis Zverev äralöögid 28:19, aga lihtvigadega jäi ta suuremasse miinusesse – 26:15.

“Olen rahul, et suutsin mängida soliidselt ilma suuremate vigadeta – täpselt sellisel viisil nagu peangi mängima,” ütles Nadal.

Hispaania staar kohtub poolfinaalis ülitugeva servijana tuntud Reilly Opelkaga (USA), kelle mäng peaks paremini sobima kõva kattega väljakutele, kuid ta on suutnud Roomas üllatada. Tänases veerandfinaalis võitis Opelka Federico Delbonise (Argentiina) 7:5, 7:6. Opelka ise suutis vaid avaseti viimases geimis luua kaks murdevõimalust, millest teise ta kasutas. Ülejäänud ajal ei olnud Opelkal ühtki murdepalli, aga Delbonisel jäi kasutamata neli võimalust. Kuid tähtsaimad tõrjepunktid võitis Opelka hoopis teise seti tie-break’is, kui läks juhtima 3:0 ja pärast oma servi oli seis juba 5:0. Seisul 5:2 jäi Opelka siiski pärast servi kaitsja ossa, aga võitis ühe vähestest pikkadest punktidest suurepärase passeerlöögiga ja nüüd oli Delbonise vastupanu murtud.

“Pean püüdma kasutada oma šansse mängija vastu, kellel on peaaegu tõrjumatu serv,” ütles Nadal. “Reilly mängib praegu hästi. Pean olema keskendunud oma servigeimide võitmisele ja leppima sellega, et ehk tuleb mingigi võimalus tõrjel. Vähemalt loodan sellele.”

Nadal ja Opelka ei ole varem omavahel mänginud.