Mõlemad Eesti mängijad langesid Peterburis välja

– Peterburi / Foto: Pixabay

Peterburi 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril langesid neljapäeval välja nii Daniil Glinka üksikmängus kui ka Vladimir Ivanov paarismängus.

Glinka 2:6, 3:6 kaotus ATP edetabelikohata Marat Šaripovile (Venemaa) oli omamoodi halb üllatus, sest kolmapäeval võitis ju Eesti mängija kahes setis kunagi maailma TOP150 sekka kuulunud tšehhi Jan Šatrali. Kuid päevad pole vennad – kui eile võitis Glinka 81% esimese pallingu punktidest, siis täna ainult 55%. Seega ei pannud Eesti tennisist üht oma paremat relva, esimest servi, seekord maksvusele (kuigi ta sai sisse 71% pallingutest). Samal ajal võitis Šaripov 77% esimese servi punktidest.

Teises setis oli Glinkal siiski hea võimalus, kui seisul 2:2 oli tal kasutada viis murdepalli. Kui need jäid kasutamata, kaotas Glinka oma servigeimi ja mäng oli tehtud. Kokku ei realiseerinud Glinka 6st murdepallist ühtki, aga nagu öeldud, neist lõviosa omas ta ühes geimis. Esimeses setis kaotas Šaripov oma pallingul vaid neli punkti, aga teine sett oli tervikuna üsna võrdne.

Ivanov kaotas koos Maksim Ratnjukiga dramaatiliselt Naoki Tajimale (Jaapan) ja Aleksei Zahharovile (Venemaa), kes ei olnud asetatud, kuid olid esimeses ringis võitnud kõrgeima asetusega paari. Tulemus Ivanovi ja Ratnjuki poolt vaadatuna 6:2, 3:6, 11:13. Draama algas tegelikult juba teises setis, kus Eesti/Venemaa paar oli ees 3:1. Seega olid nad võitnud 12st geimist 9, aga edaspidi enam mitte ühtki. Otsustavas tie-break’is tulid Ivanov/Ratnjuk välja 3:6 kaotusseisust ja said esimesena matšpalli seisuks 9:8. Edasi vahetusid matšpallid kordamööda, kuni seisul 12:11 teenisid vastased punkti Ivanov/Ratnjuki servil ja sellega võitsid mängu.