fbpx
Close
PAF.ee

Miljoneid teeniv Vene tennisetäht: mul pole raha, et endale korterit osta

– Andrei Rublev / Foto: EPA/Scanpix

Maailma meeste tennise edetabelis kaheksandal positsioonil asetsev Venemaa mängija Andrei Rublev on karjääri jooksul teeninud korralikud 7,6 miljonit dollarit, ehk nii 6,35 miljonit eurot.

News.com.au teatel kurtis Rublev, et raha tal korteri soetamiseks ei ole, sest ka koroonaajal on ta vaatamata pikalt kestnud turniiripõuale pidanud maksma palka oma tiimiliikmetele. 

«2020. aastal maksin oma meeskonnale viis kuud töötasu, samal ajal ei saanud ju koroonaviiruse leviku tõttu turniiridel mängida. Õnneks ei pidanud sel ajal tasuma tiimi lennusõitude eest. Teenisin samal ajal ka pisut raha, aga tennis ülikallis ala,» sõnas venelane uudisteagentuuri vahendusel. 

Käesoleval aastal on 23-aastane Rublev auhinnarahadena teeninud pea miljon dollarit, lisaks on ta mingi kopika tasku pannud ka sponsor- ning reklaamlepingutega.

News.com.au kirjutab, et ülalkirjeldatud probleemid on tavalised mängijatele, kes asuvad maailma edetabelis madalamatel kohtadel. Edetabeli teises sajas paiknevatel mängijatel kulub raha tavaliselt kiiresti: reisikulud, treeneritetasud, füsiod. Ainult võimalikult edukas ning järjepidev mängimine tippturniiridel võimaldab tennisistidele suuremaid sissetulekuid. 

Rublev alistas teisipäeval Dubai ATP500 turniiril Soome esinumbri, 21-aastase Emil Ruusuvuori 6:4, 6:4 ning kohtus neljapäeval veerandfinaalis ungarlase Marton Fucsovicsiga, kellest ta samuti parem oli 7:5, 6:2. Jõudmine turniiri poolfinaali on venelasele auhinnarahadena sisse toonud juba 72 400 eurot.

Rublevi veidi segastest rahaasjadest saab mingit aimu ka Tennisnetis äsja ilmunud artiklis.

scroll to top