fbpx
Close
PAF.ee

Rublev kokkuleppest oligarhiga, suurtest summadest, rumalast traumast ja muust

– Andrei Rublev / Foto: Reuters/Scanpix

23-aastane Andrei Rublev (ATP 8.) andis mõni aeg tagasi kodumaal üdini ausa usutluse. Noore mehe elu võeti üksipulgi lahti, alustades lapsepõlvest ja perest ning lõpetades kurioossete juhtumite ja rahakotis soramisega.

Toome siinkohal välja intervjuu põnevamad kohad ja teeme kuuldust-nähtust lühikokkuvõtte.

Pere suunamised. Rublevi ema Marina Marienko on Venemaal muide tunnustatud treener, kes on oma enam kui 20-aastase karjääri jooksul juhendanud teiste seas ka Anna Kurnikovat ja Daria Gavrilovat. Rublev oli perest sõltuv põhimõtteliselt 20. eluaastani, vabadust väga polnud. Samas ta saab perest aru. „Eks nende kavatsused olid õiged, nad üritasid mind kaitsta,“ ütles Andrei.

Pinged ja koduotsingud. Kui mingi hetk tulemusi polnud, oli õhus variant Andrei Hispaaniast (Barcelona on Rublevi treeningbaas 2016. aastast – toim.) treenimast koju ära tuua. Õnneks nii ei läinud. Aga ega võõral maal ja üleüldse kogu aeg ringi reisides pole lihtne – Rublev ei tunne end kusagil koduselt, on üksildane.

Masendus. Vahetult pärast möödunud aasta Prantsusmaa lahtiste veerandfinaali kaotust Tsitsipasele sai Andrei isalt teada, et tema vanaema on siit ilmast lahkunud. Rublev oli nooremana oma vanavanematega väga lähedane, mistõttu mõjus uudis muserdavalt. Mõned päevad pärast Pariisi ootas Andreid aga Peterburi turniir. Kohapeal olid kaasa elamas lähedased, kes olid Rublevile moraalselt toeks. Tulemus: koduse ATP 500 turniiri võit.

Tennisealased nõrkused. Esiteks mentaalne pool, vaja vähem endast välja minna. Teiseks leiab Andrei, et ta ei ole nii kiire kui võiks, liikumises on arenguruumi. „Ma arvan, et mu praegune liikumine ei ole minu võimete piir. Ma näen, kuidas liiguvad teised, kes on minust pikemad. Näiteks Daniil on minust palju kiirem, kuigi on 10 cm pikem.“ Kolmandaks: palli kontroll. „Tihti juhtub, et tahan lüüa palli konkreetsesse kohta, aga läheb võrku või viis meetrit välja.“

Kumb oli noorena pöörasem, kas Andrei Rublev või Daniil Medvedev? Noortena kestis kahe semu vahel iga punkt piltlikult kümme minutit, täis kõrgeid kaarpalle. „Mina loopisin reketit, nutsin, vingusin. Ja võtsin väljakult liiva ning sõin seda … Daniil loopis ka reketit, aga ta ei nutnud ega virisenud. Selle asemel karjus ta kõige pärast ja kõigi (sh kohtunike) peale.“

Rumal trauma. „Kaotasin 2019. aasta kevadel Müncheni turniiri kvalifikatsioonis kolmes setis. Tulin tagasi hotelli ja sulgesin rahulikult ukse. Uks aga tuli lahti ning selgus, et ukse sulgemiseks on tarvis kasutada rohkem jõudu. Ja kui ma proovisin kasutada rohkem jõudu, siis nii see juhtuski. Ma ei saanud kohe aru, et ranne on katki, aga väga valus oli. Ei suutnud seda kätt liigutada ega midagi hoida. Järgmisel päeval pärast MRT-d selgus, et ongi katki.“

Kokkulepe oligarhiga. Miljardärist oligarh Andrei Bokarev on üks neist, kes on Rublevisse uskunud ja temasse investeerinud. Bokarevi kohta on muide legendaarne Marat Safin öelnud sõnad „mees, kes investeerib Venemaa tennisesse“. Andreil aga on Bokareviga tehtud teenete eest kokkulepe, mis ei hõlma raha võlgu olemist, vaid kohustust mängida Moskvas Kremlin Cupil. Ja seda n-ö stardiraha saamata. Kokkulepe kehtib Rublevi karjääri lõpuni.

Suured summad. Tänaseks on Rublev auhinnarahadena teeninud pea kaheksa miljonit USA dollarit. Maailma kaheksanda reketi suurim rahaline kulu on tema põhitiim, kuhu kuuluvad kaks tennisetreenerit, füsioterapeut ja fitnessi treener. Rublevi sõnul kulub nende peale aastas üle 600 000 USA dollari. Lisaks läheb treeneritele 10% auhinnarahadest.

Hatšanovi pulm. Andrei tuli otse sõjaväekohustuse täitmiselt ja jäi seetõttu kamraadi Karen Hatšanovi (ATP 22.) Barcelonas peetud pulma hiljaks. Kohale jõudes ootas teda palju karistusjooke. Ütleme nii, et lõpptulemus ei olnud ilus.

Melomaan. Rublev on muusikat armastanud kogu oma elu ning ta hakkas hiljuti arvutis õppima, kuidas luua elektroonilist muusikat.

Tennisnet soovitab. Vaata täispikka ja põnevat intervjuud Rubleviga siit (võimalik valida ingliskeelsed subtiitrid):

Rublevi intervjuu.
scroll to top