fbpx
Close

Hubert Hurkacz võitis karjääri teise Masters 1000 turniiri

Hubert Hurkacz mängimas Šanghai turniiri finaalis. / Foto: AFP/Scanpix

Šanghai ATP Masters 1000 turniiril oli küll palju üllatusi, kuid lõpuks kohtusid finaalis siiski mehed, kes olid varem sel tasemel vähemalt ühe turniiri võitnud – Andrei Rublev (5) ja Hubert Hurkacz (Poola, 16).

Pingelise finaali, mis kestis kaks tundi ja 6 minutit, võitis Hurkacz 6:3, 3:6, 7:6. Nende omavaheliste mängude seis oli enne tänast viigis 2:2, aga venelane oli võitnud kaks viimast kohtumist 2022. aastal. Poolakas oli ühe mängu võitnud saviliival (2020 Rooma), ülejäänud kohtumised olid toimunud kõvakattel. Tänavu kohtusid mehed esmakordselt.

Murdeid oli finaalis väga vähe – esimeses setis üks Hurkaczile ja teises setis Rublevile. Murdepalle oli Hurkaczil 4 ja Rublevil 2. Otsustavas setis jäi murdepall kõigepealt kasutamata Rublevil seisul 1:1, aga seejärel Hurkaczil seisul 5:4, mis oli ka matšpall. Tie-break’is juhtis Rublev 5:2, aga vaid ühe minimurdega. Sellel seisul võttis poolakas oma servil mõlemad punktid ja siis ühe punkti tõrjel. Rublev sai siiski matšpalli seisul 6:5, kuid see oli tema ainus selles mängus – oma servil ei lubanud Hurkacz venelasel punkti võita. Seejärel juhtis Hurkacz 7:6, 8:7 ja 9:8. Neist teine (mängus kokku kolmas) matšpall oli tal oma servil, aga lõpuks võitis ta mängu 9:8 peal ikkagi tõrjepunktiga.

Hurkacz võitis ässad 21:13 ja topeltvigu ei teinud kumbki mitte ühtki! Meeste tennise ja kõvade servijate kohta lausa ideaalne oli ka esimese pallingu õnnestumisprotsent – Hurkacz 76 ja Rublev 71. Esimeselt servilt teenis punkte Hurkacz 80 ja Rublev 75%, tänu paremusele teisel servil olid aga üldpunktid isegi kaotaja kasuks 95:94.

“See oli tõeline võitlus,” ütles Hurkacz autasustamisel. “Eriti emotsionaalses mõttes. Mul oli matšpall, aga Andrei lõi siis imelise servi. Pärast seda oli temal matšpall ja siis veel mõned minul. Mäng oli keeruline, Andrei tegi palju häid lööke, millele püüdsin samaga vastata. See oli üks selliseid mänge, kus uskusin endasse ja olen superõnnelik, et suutsin toime tulla.”

Arvestades, et Hurkacz jõudis TOP20 sekka esmakordselt 2021. aasta aprillis ja tema karjääri parim koht on 9. (paarikuine periood 2021. aasta lõpus ja ühel nädalal tänavu märtsis), on poolakas võitnud enda taseme kohta isegi palju turniire – pärast tänast seitse. Esimese Masters 1000 turniiri võitis ta 2021. aasta kevadel Miamis ja just selle tulemusega ta TOP20 hulka tõusiski. 2021 oli poolaka edukaim aasta kolme turniirivõiduga. Kuid tänavu on Hurkaczil võimalus seda korrata, kui võidab ühe turniiri veel.

Tänase finaali kaotaja Rublev on võitnud Hurkaczist palju rohkem turniire – hetkel on ta 14 tiitliga täpselt kahekordselt ees. Kuid Masters 1000 turniiride arvestuses jäi venelane nüüd maha, sest tema ainus võit tuli tänavu Monte Carlos. Finaalide võiduprotsent on eriti hea Hurkaczil – 8st 7 ehk 87,5%. Rublev on 23st finaalist võitnud 14 (61%).

Kaotus Šanghais takistas Rublevil tõusmast karjääri kõrgeimale kohale (4.), ta jäi endiselt viiendaks, 200 punkti itaallasest Jannik Sinnerist maha. Hurkacz kerkis 17ndalt kohalt 11ndaks.

scroll to top