fbpx
Close

Kahju! Rafael Nadal loobus Wimbledoni turniiri poolfinaalist

Rafael Nadal pressikonverentsil, kus ta teatas loobumisest. / Foto: EPA/Scanpix

Veerandfinaalis Taylor Fritzi (USA, 11) vastu kõhulihast rebestanud Rafael Nadal (Hispaania, 2) ei jätka Wimbledoni turniiri, vaid andis homseks planeeritud poolfinaalis loobumisvõidu Nick Kyrgiosele (Austraalia).

Nadal ütles juba pärast võitu, et tribüünil istunud isa ja õde nõudsid temalt veerandfinaali pooleli jätmist. Tagantjärele võib-olla olnukski õiglane anda Fritzile võimalus heidelda Kyrgiosega, kui sa ise pole selleks võimeline. Kuid võitlushoos Nadal kindlasti lootis, et saab mängida.

Pressikonverentsil ütles Nadal, et kõhulihase rebend ongi loobumise põhjus. Ta lisas, et on karjääri jooksul mitu korda püüdnud samas olukorras jätkata, aga reeglina läheb vigastus ainult hullemaks. „Ma ei saa õigel kiirusel servida ega normaalselt liikuda. Ma ei taha väljakule minna seisus, kus ma pole võimeline võitlema,“ ütles Nadal. Wimbledoni Twitteri küljel kirjutasid korraldajad: “Oleme kurvad, et see nii lõppes. Täname sind veel ühe hooaja unustamatute hetkede eest.”

Formaalselt ei ole Nadal endiselt kaotanud 2022. aastal slämmiturniiril ühtki mängu (19 võitu 19st), aga suure slämmi väljamängimiseni see teda enam ei aita. Homses ajakavas on nüüd jäänud vaid Novak Djokovici (Serbia, 1) ja Cameron Norrie (Suurnbritannia, 9) kohtumine, mis algab kell 15.30. See mäng pidigi esimesena toimuma.

scroll to top