fbpx
Close

Meeste nooremate seenioride EMV-tiitlid läksid tuntud tegijatele

– 45+ vanuseklassi paarismängu finalistid: Janno Toming/Urmas Mardi (2.) ja Ivar Troost/Rene Busch (1.) / Foto: Toomas Kuum

Paralleelselt täiskasvanute Eesti meistrivõistlustega peeti Tallinna Kalevi Tenniseklubis ka seenioride EMV-d nooremates vanuseklassides, alates 35+ kuni 50+.

Osalejate arv oli veidi suurem kui mullu, eelkõige tänu naistele. Ja ka tasemelt oli see aasta kohal tugevam koosseis. Kuid sellegipoolest oleks hea, kui seenioride turniiride populaarsus tulevikus tõuseb ja paljud potentsiaalsed tennisistid ei pelgaks tiitlivõistlustel kaasa teha.

Kogenud ja tituleeritud Rene Busch saanuks osaleda vanuseklassis 45+, kuid otsustas konkurentsi põhimõttest lähtudes noorima võimaliku vanuseklassi, 35+ kasuks. Finaalis mängisid alagruppide võitjad. Buschil polnud oma alagrupi võitmisega raskusi, ta loovutas seal ainult neli geimi (kõik Rein Aksimile) ja sai finaalis vastaseks A-alagrupi võitja Andres Angerjärve, kellel olid keerulisemad mängud vaatamata resultaadile (võitis Priit Pihli 6:1 6:3 ja Raul Randerit 6:2 6:3). Esikohamatšis üritas Angerjärv domineerida ja oli ründavam pool, ent ebakindlus lendpallidel ja Buschi stoiline mängukindlus tegid oma töö. Meistritiitel Buschile tulemusega 6:3 6:4. M35+ paarismängus ei saanud keegi vastu Priit Pihl/Ken Leinusele, vaid esimene sett teiseks jäänud Erkko Kõrgema/Raul Randeri vastu kujunes tasavägiseks (7:6 6:2).

– Tanel Luka ja Kristjan Pakk / Foto: Toomas Kuum

M40+ vanuseklassi üksikmängu finaalis kohtusid “hispaanlane” Tanel Luka ja Kristjan Pakk (2). Enne seda poolfinaalis alistas Luka Erkko Kõrgema 6:3 6:3 ja Pakk Raido Rätsepa 6:1 6:3. Põneva ja tasavägise finaali võitis lõpuks Pakk tulemusega 4:6 7:5 6:4. Paarismängus tuli esikohale settigi kaotamata hästi kokkumänginud paar Markko Sojonen/Kristjan Pakk. Hõbemedalid kuulusid siin Hans Alter/Tanel Lukale.

M45+ üksikmängus pidi Erlend Pakk (1) kulla võitmiseks kahes mängus kolmesetilise teekonna läbima ja ühe neist finaalis. Seal tuli talle vastu Janno Toming (2). Poolfinaalis sai Pakk jagu Margus Puusepast 6:4 6:2 ja Toming Marko Pählapuust 6:3 6:0. Finaalis oli Pakk parem igipõlisest rivaalist Tomingast 2:6 6:1 6:3. See oli Erlend Pakile seenioride seas karjääri kolmas üksikmängu meistritiitel. Paarismängus oli loogiline Rene Buschi ja Ivar Troosti tandemi esikoht, kuigi finaalis Urmas Mardi/Janno Tominga vastu oldi avasetis raskustes. Nimelt said Mardi/Toming avasetis asuda servima eduseisul 5:4. Ent sealt alates libises kontroll sündmuste üle Busch/Troosti kätesse ja nende võidunumbriteks kujunesid lõpuks 7:5 6:2.

– Aare Vahimets ja Sixten Raikkerus / Foto: Toomas Kuum

M50+ vanuseklassis pidi favoriit Aare Vahimets finaalis kõvasti vaeva nägema, et tiitel võita. Urmas Mardi osutas südi vastupanu ja nii kujunesid Vahimetsa võidunumbriteks 6:2 4:6 6:2. Pronksmedalid läksid Hendrek Kelderile ja Margus Metsanurmele. Teise tiitli noppis Vahimets paarismängus, kus koos Sixten Raikkerusega alistati kõik vastased. Kõige raskem võit tuli Sven Johannson/Andres Kuuma üle – 6:4 7:5. Hõbe kuuluski viimastele ja pronksmedalid Mati Ende/Erik Puskarile.

Segapaarismängudest kirjutame naiste turniirile pühendatud loos.

scroll to top