fbpx
Close

Endine tipptennisist võitis sportlaste golfiturniiri rajarekordiga

Mardy Fish liikumas suure võidu suunas. / Foto: AFP/Scanpix

Kümmekond aastat tagasi maailma esikümnesse kuulunud USA tennisist Mardy Fish võitis USA traditsioonilise golfiturniiri American Century Championship, kus mõõtu võtavad Ameerika teiste spordialade tuntud tegijad.

Fish oli varem sel turniiril viis korda kuulunud esiviisikusse, aga nüüd võitis ta võistluse Edgewood Tahoe (rada, mis asub Põhja-Californias Tahoe järve ääres) rajarekordi 63 löögiga. Varasem rekord 64 löögiga kuulus kuuekordsele suurturniiride (nn golfarite slämm) võitjale Lee Trevinole. Uudises pole küll öeldud, aga tõenäoliselt mängisid amatöörid siiski avalööki augule lähemalt kui profigolfarid, ent 63 lööki (normaaltulemus ehk par 72) on ikkagi tennisisti kohta hiilgav resultaat.

Maailma kõigi aegade üks paremaid golfimängijaid Jack Nicklaus, 18-kordne slämmiturniiride võitja, on kunagi Fishiga ühe raja koos mänginud ja pärast seda öelnud, et tennisist on maailma parim mitteprofessionaalne golfar. Nüüd lõpuks suutis 38-aastane tennisist seda ka sportlaste mõõduvõtul vähemalt osaliselt tõestada. Kuid golfi on pärast karjääri lõppu edukalt mänginud ka mitmed teised tennisistid eesotsas mitmekordse slämmiturniiri võitja Ivan Lendliga.

Tänavusest American Century Championship’ist võtsid osa paljud tuntud USA profisportlased, nende hulgas isegi Stephen Curry, kes on korvpallis veel tegevmängija, aga sel aastal NBA play-offis kaasa ei löö, sest tema meeskond Golden State Warriors langes välja. Korvpalluritest osales veel endine staar Charles Barkley, tuntud ameerika jalgpalluritest aga Jerry Rice, Tony Romo ja praeguse aja staar Patrick Mahomes, samuti tuntud poksija Oscar de la Hoya.

Alates 1990. aastast peetava golfitunriiri on enim kordi (8) võitnud pesapallur Rick Rhoden. Pesapalluritele kuulubki enim esikohti, kuid enne Fishi võitis kahel aastal ameerika jalgpalli tuntud mängujuht Tony Romo. Fish on esimene tennisist, kes võistluse võitnud. Võib-olla tuntuim sportlane, kes kunagi American Century Championshipi võitnud (aastal 1998), on hokimängija Mario Lemieux, kahekordne Stanley karikavõitja ja 2002. aasta olümpiavõitja.

Tennisistina ei jõudnud Fish suure slämmi turniiridel veerandfinaalist kaugemale, tema parim edetabelikoht (7.) oli 2011. aasta augustis. Fish võitis kuus ATP turniiri, ent võib-olla silmapaistvaim saavutus on Ateena olümpiamängude (2004) hõbemedal üksikmängus. Kuna äsja lõppenud golfivõistluse auhinnaraha oli 600 000 dollarit, siis võis Fishi seekordne teenistus olla üsna võrdne ATP turniiri võidurahaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top