Medalipretendendid püsivad konkurentsis, veerandfinaalides algab tõsine lahing

– Mattias Siimar / Foto: ETL

Eesti meistrivõistlustel selgusid teisipäeval üksikmängude veerandfinalistid. Ometi soosis ka ilm võistlust ja seetõttu saadi tihe päevakava ilusti lõpule.

Meeste üksikmängus oli Mattias Siimar üks vähestest asetamata mängijatest, kes kaheksa hulka pääses, aga ometi polnud tema 6:1, 6:1.edu Carl Bret Parko (6) üle mingi üllatus, nagu kirjutasime juba tänases esimeses loos. Siimar tunnistas ka ise, et pidas ennast favoriidiks: “Tundub, et olen tänavu paremas vormis kui eelmise aasta meistrivõistlustel. Koroonaviiruse tõttu jõudsime juba märtsis Ameerikast tagasi ja nii olen saanud rohkem treenida liivaväljakutel,” ütles Michigani Ülikooli tudeng. “Ei ole ka olnud palju võistlusi, mistõttu sain puhata ja paremini valmistuda, Aga nüüd alles õiged mängud algavad, kui veerandfinaalis tuleb Daniil Glinkaga kohtuda.”

Tõesti, Glinka (4) mängis sama veenvalt kui Siimar, alistades Oskar Irdoja 6:1, 6:0. Kui Siimar on seni kaotanud turniiril kaks, siis Glinka kolm geimi. On üsna kindel, et kolmapäevases veerandfinaalis kaotavad mõlemad rohkem geime.

Eelmise aasta finalistid ja tänavusedki suured favoriidid Vladimir Ivanov (2) ja Kristjan Tamm (1) jätkavad üsna veenvalt, kui mitte arvestada, et Tamm oli algul Robin Erik Partsi vastu 1:4 taga. Kuid hiljem loovutas ta vaid ühe geimi ja võitis 7:5, 6:0, Ivanov kaotas aga üldse ühe geimi (6:0, 6:1) Aare Bedrican Özmenile. Veel kolm asetatud meest pääsesid edasi, kui Kenneth Raisma (3) alistas Alex-Andre Ojassalu 6:0, 6:1, Siim Troost (5) Martin Randpere 6:4, 6:0 ja Kevin Suvi (8) Markus Kristofer Sinivee 6:3, 6:2.

Draama juhtus aga Karl Kiur Saare (7) ja Morten Ritslaidi duellis. Esimese seti keskel Saar kukkus õnnetult ja vigastas nii rannet, puusa kui ka selga. Väljakule saabus füsioterapeut, kelle (ja samuti tahtejõu) abil sai Saar kuidagi jätkata ja isegi seti võita, aga Ritslaid võttis ikkagi oma 6:2, 5:7, 6:3.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus läks aga väga “igavalt”, kui ainult kaheksa asetatut jõudsid veerandfinaali. Seda põnevamad peaksid aga tulema lahingud alates homsest. Teistest veidi rohkem pidid pingutama kaks mängijat, kui Helena Narmont (4) alistas Polina Ramenskaja 6:2, 7:5 ja Maria Lota Kaul (5) Liisa Varuli 7:5, 6:3.

Teised tulemused: Elena Malõgina (1) – Anet Angelika Koskel 6:3, 6:1, Katriin Saar (2) – Diandra Suitso 6:3, 6:2, Lissi Kubre (3) – Victoria Maria Mändma 6:2, 6:1, Maileen Nuudi (6) – Viktoria Kleer Kliimand 6:2, 6:2, Sofia Cheklystova (7) Angelina Zhumadilova 6:0, 6:0, Valeria Gorlatš (8) – Andrea Roots 6:1, 6:2. Cheklystova on tõusnud üheks arvestatavaks kullasoosikuks, sest pole kahes mängus loovutanud geimigi ja ta võitis ka enne meistrivõistlusi peetud GP-etapi, kus aga Malõgina ei osalenud.