Matteo Berrettini võitis kaotusseisust 11 geimi järjest!

Matteo Berrettini. / Foto: Imago Images/Scanpix

Madridi ATP Masters 1000 turniiril jõudsid tabeli alumisel poolel poolfinaali Matteo Berrettini (Itaalia, 8) ja Casper Ruud (Norra).

Berrettinil on praegu käsil kaheksamänguline võiduseeria, mis algas Belgradi turniiri võitmisega ja jätkus nelja võiduga Madridis. Reede hilisõhtuses matšis Cristian Garini (Tšiili, 16) vastu oli Berrettini tagajaja osas, kui oli kaotanud esimese seti 5:7 ja jäänud teises kaotusseisu 1:3. Kuigi esimene sett algas vastastikuse servimurdega, hoidsid edaspidi mõlemad oma servi kindlalt seisuni 5:5. Vahepealse kaheksa geimi jooksul teenisid tõrjujad kokku ainult kolm punkti! Siis aga Garin murdis ja kordas sama teise seti seisul 1:1.

Uskumatu küll, aga suhteliselt võrdsete meeste (eriti arvestades, et Garinile on saviliiv kindlasti lemmikkate, Berrettini on universaalsem) mängus võitis Berrettini seejärel 11 geimi järjest! Teise seti lõpp läks kiiresti, aga otsustavas setis olid geimid pikad, kokku 13 korda oli tablool seis 40:40. Ometi võitis kõik geimid Berrettini. Kuid 6:0 sett kestis 41 minutit, aga esimene 5:7 sett oli kestnud 38 minutit – veel üks kurioosne seik selles veerandfinaalis. Berrettinile võit 5:7, 6:3, 6:0.

Ka statistikas on omamoodi kurioosum, et Berrettini lõi 14 ässa ja sai esimest servi sisse 69%, aga parimad näitajad (9 ässa ja 76%) olid itaallasel kaotatud esimeses setis. Kuid ilmselt oli asi selles, et Garini serv läks veel rohkem kehvemaks, ta alustas 68-protsendilise esimese servi õnnestumisega, aga teises-kolmandas setis sai pallingut sisse vastavalt 46 ja 53% ning oma viiest topeltveast neli tegi otsustavas setis. Kokku võitis Berrettini esimeselt pallingult 78 ja Garin 65% punktidest.

Casper Ruud on samuti aprillis/mais hästi mänginud – poolfinaali jõudis norralane kolmandat turniiri järjest: Monte Carlos, Münchenis ja nüüd Madridis. Ruud lõpetas mängu Aleksandr Bubliku vastu samuti võimsalt, kui seisult 5:5 võitis ta 9st geimist 8 ja sai võidu numbritega 7:5, 6:1. Bublik võitis küll ässad 9:5, aga tal oli terve kohtumise jooksul ainult üks murdepall, mis jäi kasutamata. Ruud realiseeris murdepalle 9st 3. Mõlemad lõid esimest servi hästi (Ruud 72 ja Bublik 69% sisse), aga suurim vahe tuli hoopis teiselt servilt, kus Bublik võitis 32% ja Ruud 73% punktidest.

Ruud on Berrettini vastu võitnud mõlemad omavahelised kohtumised liivaväljakul (üldseis 2:1). Näiteks 2019. aastal võitis Ruud Prantsusmaa lahtiste 2. ringis Berrettini lausa 3:0. Kihlveokontorid ei ole veel laupäevasele mängule panuseid andnud, aga võimalik, et Ruud loetakse selles paaris soosikuks edetabelikohale vaatamata. Maailma jooksvas edetabelis on Ruud tõusnud juba 16. kohale, veel üks võit kergitaks ta 13ndaks.

Täiendus: ennustusportaal Paf pakubki Ruudi kergeks soosikuks – võidukoefitsiendid 1,67 Ruudile ja 2,23 Berrettinile.