fbpx
Close

Markus Mölder võitis J200 turniiri!

– Markus Mölder / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eelmisel nädalal jõudis Markus Mölder Rumeenias ITF-i J200 (vasrasem 2. kategooria) turniiril poolfinaali, aga käesoleval nädalal samalaadsel võistlusel Hannoveris sai esikoha!

Mölder oli Rumeenias kaotanud Max Stenzerile (Saksamaa), aga seekord tuli sama noormees Mölderi finaalivastaseks. Nüüd, astme võrra olulisemas mängus alistas Mölder Stenzeri 6:4, 7:6.

Kummaline on fakt, et Mölder, kes ise ei olnud asetatud, jõudis võiduni nii, et ei pidanud kohtuma ühegi asetatud mängijaga. Teise asetusega Marc Majdandzic (Saksamaa) kaotas avaringis Erik Tkalenkole (Ukraina), kes omakorda jäi 2. ringis Mölderile alla 2:6, 2:6. Veerandfinaalis alistas Mölder 6:4, 6:4 Bengt Johan Reinhardi (Saksamaa), kes oli välja lülitanud viienda asetusega brasiillase Henrique Costanzi De Brito. Ja nii läks eestlasel lõpuni, et iga asetatud mängija kaotas täpselt üks ring enne võimalikku kohtumist Mölderiga. Turniiril oli kõrgeima asetusega Zoran Ludoski (Serbia, ITF Juniors 81.), aga tema kaotas veerandfinaalis Stenzerile.

Mölder, kes eelmisel nädalal oli tänu poolfinaali jõudmisele kerkinud juunioride maailma edetabelis 89 kohta ja asus tänaseks 176. positsioonil, tõstab nüüd rankingut taas jõudsalt. Mölder peaks saama juurde 170 punkti (200 miinus 30, sest senine paremuselt kuues summa läheb maha) ja kerkib 130. koha kanti. Paarismängus Mölder seekord punkte juurde ei saanud, sest koos Vojtech Valešiga (Tšehhi) kaotasid nad avaringis.

scroll to top