fbpx
Close

Markus Kerner asus juhendama TOP100 paarismängijat

Hunter Reese US Openil. / Foto: erakogu

USA-s õppinud ja praegu seal treenerina töötav Eesti tennisist Marku Kerner hakkab alates järgmisest nädalast juhendama ameeriklast Hunter Reese’i, kes on maailma paarismängu edetabelis 88. kohal.

Kerner on USA-s treenerina tegutsenud viis aastat, kuid nüüd pääseb ka suurele profituurile. Veebruari algul oli Dallases ATP250 turniir, kus Reese tegi kaasa ja seal sai Kerner temaga kokku, sest tunneb mängijat juba kolledži ajast. “Ta pakkus võimalust hakata tema treeneriks. Reese on pikka aega pendeldanud edetabelis 70. ja 100. koha vahel, nüüd ta tahaks meie koostöö abil pääseda 40-50 parema sekka. Seda sammu pole kerge teha, sest liikuda teises sajas 50 kohta ülespoole on märksa lihtsam, kui esisajas 20-30 kohta tõusta,” ütles Kerner, kes sõitis Houstonisse, kus esmaspäeval algab ATP250 turniir.

30-aastane Reese on korra jõudnud paarismängus ATP turniiri finaali Los Caboses (2021), slämmiturniiril on tema parim tulemus 3. ringi jõudmine sama aasta US Openil. Challengeridel, kus Reese saab reeglina kõrge asetuse, on ameeriklase arvel koguni üheksa turniirivõitu. Lisaks kuulus Reese jaanuaris United Cupi võitnud USA võistkonda, aga ta jäi varumeheks, platsile turniiril ei pääsenud.

Pärast Hõustonit on Reese’il plaanis mängida veel mõned Challengerid USA-s ja Mehhikos, seejärel sõidab ta Euroopa turniiridele. Nagu ütles Kerner, ei ole Reese’il olnud väga kindlat paarilist, ta on oma head tulemused saavutanud erinevate partneritega.

Ka Kerner oli mängijakarjääri jooksul edukam paaris- kui üksikmängus. Ta on meespaarismängu kolmekordne Eesti meister, korra koos Morten Ritslaidiga ja kaks korda Vladimir Ivanoviga. Kerner on kolme erineva paarilisega võitnud neli ITF-i turniiri.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top