fbpx
Close

Daniil Medvedev ei andnud Jannik Sinnerile võimalust

Daniil Medvedev Miamis. / Foto: AP/Scanpix

Daniil Medvedev (4) võitis kahe kuu jooksul juba neljanda turniiri, kui alistas Miami ATP Masters 1000 finaalis Jannik Sinneri (Itaalia, 10) 7:5, 6:3.

Sinner pole ikka veel võitnud ühtki Masters 1000 turniiri ja Medvedevi vastu on ta nüüd omavaheliste mängudega taga 0:6. Venelane on aga nüüdseks võitnud 26st viimasest mängust 25, ainsa kaotuse sai ta Carlos Alcarazilt Indian Wellsi turniiri finaalis.

Tänases mängu pööre sündis esimese seti lõpus. Suure vaevaga õnnestus Sinneri kasutada viies murdepall ja minna juhtima 3:2, aga Medvedev murdis kohe tagasi. Natuke aega kestis võrdsus, aga seisul 6:5 murdis Medvedev uuesti. Teist setti alustas venelane 2:0 eduga, siis sai Sinner murde tagasi, aga kaotas uuesti oma pallingu. Perioodil alates esimese seti lõpust kaotas Sinner kolm pallingugeimi järjest. Medvedev enam ei vääratanud ja ühemurdeline edu säilis teise seti lõpuni.

Sinner oli poolfinaalis Alcarazi vastu võitnud esimeselt servilt 68 ja täna Medvedevi vastu 67% punktidest. Seega ei olnud temal mingit vahet, aga kui Alcaraz võitis esimeselt servilt 64%, siis Medvedev lausa 87% punktidest. Kuigi Medvedev tegi kuus ja Sinner mitte ühtki topeltviga, oli venelane kindlam ka teise servi punktide võitmises.

Maailma edetabelis möödus Medvedev nüüd Casper Ruudist (Norra) ja tõusis neljandaks. Esiviisikus on kõigil meestel üle 5000 punkti, aga kuuendal kohal asuval Andrei Rublevil 3470 punkti. Seega nö “käriseb” maailma viienda mehe järelt.

Kuid võib-olla on Medvedevi pidu nüüd läbi, sest ta on 19st turniirist 18 võitnud kõvakattel ja ühe murul. Algab aga liivaväljakute hooaeg, kust Medvedevil on ette näidata vaid üks finaalikoht 2019. aasta Barcelona turniirilt. Nüüd peaks just pidupäev olema maailma kolmandal reketil Stefanos Tsitsipasel (Kreeka), aga tal on samas kaitsta palju punkte: 1000 Monte Carlost, 360 Madridist ja 600 Roomast. Kas ta suudab kolmel liivaväljaku Masters 1000 turniiril ka tänavu 2000 punkti kätte saada, on muidugi kaheldav, aga kreeklane on kindlasti aeglase põrkega väljakute spetsialist.

scroll to top