Eestile Tennis Europe U14 turniirilt Vilar International kolm esikohta

Ken Ink (paremal) turniiri võitjana ja tema finaalivastane Gabriel Niedermayr / Foto: Indrek Raudkivi

Lätis Aizkraukles lõppes laupäeval Tennis Europe`i 3. kategooria turniir Vilar International, kus poiste üksikmängus sai võidukarika pea kohale tõsta Ken Ink. Rõõmu teeb, et paarismängudes tulid nii poiste kui tüdrukute seas esikohad samuti Eestisse. Ink tegi võiduka duubli koos Luukas Raudkiviga ning Kiira Paškov/Eleanora Roos oli parim paar tütarlaste seas.

Poiste üksikmängus saatis edu Ken Inki, kes kuni poolfinaalini soomlase Aatu Niemeläga erilist vastupanu ei kohanud. Järjest alistusid Kaius Ketola (Soome) 6:4, 6:0, Magnus Östergaard (Taani) 6:2, 6:0, Eriks Valeinis (Läti) 6:3, 6:1. Poolfinaalis pusis küll Inkist aasta noorem Niemelä, mis ta pusis, aga Ink näitas stabiilselt pea eksimatut tennist ning lunastas 6:3, 6:2 võiduga koha finaalis.

Alumisest tabelipoolest, mis tõsi, oli loosi tahtel pisut tihedam, kui ülemine tabelipool (seal mängisid paigutuseta Gabriel Niedermayr, samuti tugev britt Samuel Fussell, Leedu esinumber Ugnius Reimeikis ja Läti lootus Gustavs Brižs), jõudis finaali austerlane Gabriel Niedermayr, kes veebruari lõpus Rootsis toimunud U14 superkategooria turniiril oli Inkist 6:2, 2:6, 6:4 jagu saanud. Turniiritabelis teist paigutust omanud Luukas Raudkivi jõudis kahe veenva võiduga küll veerandfinaali, kuid pidi kaheksa parema seas tunnistama Soome U14 esinumbri Alex Tuomolini nappi paremust. Kaks tundi ja 51 minutit väldanud matšis suutis soomlane Raudkivi agressiivse mängu just otsustavatel hetkedel pareerida ja jõudis võiduga 7:6 (3), 3:6, 7:6 (4) nelja parema sekka, kus vastaseks Niedermayr. Poolfinaaliks soomlasel jaksu polnud ning austerlane alistas Tuomolini 6:3, 6:2.

Poiste finaal algas üllatuslikult ühepoolselt. 23 minutit kestnud avasetis ei jätnud Ken Ink austerlasele mingit hingamisruumi ning setivõit 6:1 tuli ülikergelt. Siis aga kõik muutus. Vasakukäeline Niedermayr, kelle trumbiks on valus eeskäelöök, sai mängu käima ning muidu väga stabiilselt mänginud Ink omakorda eksis lihtsates situatsioonides. Tund aega mängitud, teine sett austerlasele 6:2.

Kolmas sett oli tõeline maiuspala, kus Eesti noormängija jäi küll 2:3 taha, kuid suutis murdega 4:3 ette minna, mis peale austerlane murdis vastu ja viigistas 4:4. Kolmanda seti üheksas geim kestis veerand tundi, seal oli kõike: pikki pallivahetusi, tõrjeäralööke, vägevaid joonelööke ja õnnestunud stopitamisi. Ink sai murdegeimi viiendal murdepallil, kusjuures ise oli päästnud kolm geimpalli, 5:4. Viimane geim oli meie mängija jaoks vormistamine. Oma servigeimi kaotusest nördinud Niedermayr eksis kohe  järjest kahel tõrjel, ja kaotas lõpuks geimi nulliga. Nii tagas eestlane lõpuks pisut üle kahe tunni kestnud finaalis oma kolmanda U14 TE üksikmängu turniirivõidu.

Ken Ink oli revanši üle ilmselgelt rahul: “Pärast teise seti kaotust ei tundnud, ega mõelnud ma midagi erilist. Mängida tuleb…“.

Poiste turniiril sai eestlastest võidu kirja veel Kaspar Jaani. Kelle komistuskiviks teises ringis kujunes poolfinaali jõudnud Niemelä.

Poiste paarsimänguturniiril polnud Ink/Raudkivile teist turniiri järjest vastaseid. Poolfinaalis alistasid nad Soome duo Tuomilin/Ketola 6:2, 6:1 ning finaalis Leedu/Läti paari Remeikis/Valeinis 6:4, 6:3. Viimased olid poolfinaalis paremad teisest Eesti paarist Jaani/Konrad Punger 6:3, 6:0.

Tüdrukute üksikmängus tegid hea etteaste esimest aastat U14 vanuseklassis mängivad Kiira Paškov ja Nora Olivia Adamson, mõlemad jõudsid üksikmängus veerandfinaali. Paškov jäi pärast kaht võitu kaheksa parema seas alla hilisemale turniirivõitjale, Ukraina tütarlapsele Polina Skliarile 3:6, 6:7 (7), kusjuures väärib märkimist, et teises setis tuli Paškov välja 2:5 kaotuseisust. Randmevigastusest taastuv Adamson alistas esmalt Suurbritannia noormängia Emma Ketleri 6:3, 6:0, seejärel Läti piiga Alise Latisa 6:1, 6:4. Veerandfinaalis tuli Adamsonil alla vanduda Gabriella Eiele (Norra) 6:4, 6:2.

Tüdrukute paarismänguturniiril mängis finaalis koguni kolm Eesti tüdrukut, sest Paškov/Eleanora Roosi vastaseks olid Adamson/Anna Azarova (Läti). Poolfinaalis alistasid Paškov/Roos tugeva Poola paari Wiktoria Nowicka/Magdalena Rybkowska 6:3, 6:3, Adamson/Azarova aga olid veenvalt üle Läti/Ukraina kooslusest Marina Markina/Skliar 6:2, 6:1. Finaal kulges kui ameerika mägedel. Avasetis läks 3:0 juhtima Eesti/Läti paar, järgmised üheksa geimi aga kuulusid Paškov/Roosile. Teises setis seisul 3:0 Eesti paari kasuks mäng võrdsustus, kuid juba oli hilja ning tulemusega 6:3, 6:3  teenisid Paškov/Roos järjekordse TE paarismängutiitli.

Paškov ja Roos alustavad esmaspäeval samas kohas TE U16 3. kategooria põhiturniiri.