fbpx
Close

Mark Lajal võib Busanis kohtuda Soome tulevikumehega

Mark Lajal Bergamos. / Foto: Bergamo Challengeri Facebook

Mark Lajal mängib järgmisel nädalal Lõuna-Korea sadamalinnas Busanis Challenger 125 turniiri.

Lajal pääses oma edetabelikohaga (213.) otse põhiturniirile ja kohtub avaringis kvalifikatsioonist edasipääsejaga. Kui aga Lajal võidab, on teises ringis tema tõenäoline vastane Otto Virtanen (Soome, 2). Virtanen on tänavu üsna heas vormis ja mõneti on üllatav, et maailma edetabeli 165. kohaga sai ta teise asetuse. Kuid nii see on, et tugevamad Challengeri mängijad osalevad pigem Euroopas või nüüd ka Ameerikas, kus turniiride arv sageneb.

Virtanen on tänavu võitnud Pau ja Lugano Challengeri ning jõudnud Lille’is poolfinaali. Kuna aga Virtanen võitis samal ajal ka mullu (Luganos ja Lille’is), siis ta edetabelikohta ei parandanud, sest enne neid kolme turniiri oli ta 166. kohal.

Vaata Busani Challengeri tabelit siit.

Busanis mängitakse väljas kõvakattel. Kui talvel on riigi lõunaosa sadamalinnas märksa soojem kui põhjaosas paiknevas pealinnas Soulis, siis aprillis on ilm umbes sama ja Busanis veel väga soojaks läinud pole (turniiri ajal ennustatakse päeval 16-25 kraadi). Busanis on Eesti (tollal küll NSV Liidu koosseisus) võitnud ka olümpiamedali, sest 1988 Souli mängude ajal peeti seal purjetamisvõistlusi, kus vennad Tõnu ja Toomas Tõniste said hõbeda.

scroll to top