Elisabeth Iila pääses karjääri esimesel ITF-i turniiril teise ringi

– Elisabeth Iila. / Foto: Erakogu

17-aastane Elisabeth Iila mängib Monastiris alles karjääri kolmandat ITF-i W15 profiturniiri, kus ta on saanud kolm võitu – kaks kvalifikatsioonis ja ühe täna põhiturniiri avaringi.

Sellega on tagatud ka WTA edetabelipunkt, aga rankingusse Iila veel ei pääses, sest WTA reeglite kohaselt tuleb selleks punkte saada kolmelt turniirilt. Varem oli Iila osalenud ITF-i turniiridel vaid Eestis.

Iila võitis täna samuti kvalifikatsioonist edasi pääsenud Bhuvana Kalva, kes eestlanna 1:6, 6:4, 1:0 eduseisul loobus. Teises setis oli Iila taga 2:4, aga murdis siis vastase pallingu ja järgmises oma servigeimis tuli välja 0:40 kaotusseisust. Mängiti järjest kaks pikka geimi, mis mõlemad kuulusid Iilale ja varsti andis vastane alla – ilmselt segas teda ka mingi vigastus, aga ilma Iila tugeva võitluseta teise seti lõpus poleks ta ikkagi mängu päästnud.

Liisa Varul langes Sharm el Sheikhi W15 turniiri avaringis välja 6:7, 1:6 kaotusega Zijun Jiangile (Hiina). Esimeses setis oli murdeid palju ja vastasel seisul 5:3, 40:30 kasutada ka settpall, kuid Varulil õnnestus viigistada. Seisul 5:6 ei olnud Varuli servil murdepalle, aga Eesti mängija võitis selle geimi alles seitsmendalt geimpallilt. Paraku ei jätkunud tal sarnaseks võitluseks jõudu tie-break’is, mille Varul kaotas 1:7. Teises setis võitis Varul ainult esimese geimi.

Samuti langes meeste M15 turniriil Heraklionis välja Kristjan Tamm, kes kaotas Mika Brunoldile (Šveits), kes on Tammest edetabelis ees 27 kohta (vastavalt 962. ja 989.). Tulemus oli 6:4, 2:6, 6:4, seega geime võideti võrdselt ja punktidega jäi tegelikult Tamm peale 88:87. Esimese seti algul käis mõlemapoolne murdmine, kus vastane võitis Tamme kolm esimest servigeimi ja Tamm kolmest tõrjegeimist kaks. Kuid seisult 4:2 Brunoldi kasuks murdeid enam ei tulnud ja šveitslane säilitas edu. Teises setis olid murded 3:1 Tamme kasuks, aga otsustavas setis piisas Brunoldile ühest murdest seisul 3:3, et mäng enda kasuks kallutada. Võib öelda, et eelmisel turniiril oli Tamme serv veenvam kui täna, mil ta 7 ässa kõrvale tegi 8 topeltviga ja lõi esimest servi sisse 54%.