fbpx
Close

Mark Lajal pääses Oeirase Challengeril põhiturniirile

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal alistas Oeirase (Portugal) ATP Challengeri kvalifikatsiooni otsustavas ringis Tristan Lamasine’i (Prantsusmaa, ATP 558.) 7:5, 6:3 ja pääses põhiturniirile.

Lamasine oli valikturniiri esimeses ringis välja lülitanud esimese asetusega venelase Aleksei Vatutini, aga ei saanud vastu Lajalile, kes alustas mängu kuue võidupunktiga järjest ja läks kohe murdega ette. Kuid kohe järgmises geimis võttis prantslane murde tagasi ja nüüd kestis võrdne mäng seisuni 6:5, mil Lajal murdis teist korda. Teises setis piisas Eesti esireketile ainsast murdest seisul 4:3.

Võrreldes eilsega (4/4) oli Lajali ässade/topeltvigade vahekord palju parem – 7/1. Kuigi Lajal sai esimest servi napilt vähem sisse ja võitis ka esimeselt servilt napilt vähem punkte kui esimeses mängus, olid need numbrid ikkagi head – 67 ja 86%. Ka Lamasine sai esimeselt servilt üsna palju punkte (77%), aga teisel servil oli Lajal selgelt parem – 48 vs 28%. Murdepalle realiseeris Lajal 8st 3.

Kuigi Lajalil oli rohkem kui 50% (7st 4) võimalus kokku minna teise kvalifitseerujaga, mängib ta lõpuks siiski maailma 304. reketi Filip Cristian Jianuga (Rumeenia). 21-aastane Jianu on võitnud karjääri jooksul viis ITF-i turniiri, aga Challengeridel on tänavu kaks korda jõudnud poolfinaali. Viimati võitis Jianu ITF-i M15 turniiri Antalyas detsembri algul, kuid ta oli seal ka esimesena asetatud.

scroll to top