fbpx
Close

Nadal ja Zverev kaotasid United Cupil, alagrupi võidu kindlustas Suurbritannia

Cameron Norrie on võitnud United Cupil mõlemad üksikmängud. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Kolmes Austraalia linnas jätkuval segavõistkondade United Cupil kindlustas pärast alagruppide teist vooru ainsana edasipääsu Suurbritannia, kuid ka USA ja Kreeka on esikohale lähedal.

Üksiktulemuste seas oli ka üllatusi, näiteks kaotas D-grupis maailma teine reket Rafael Nadal (Hispaania) brittide esireketile Cameron Norriele 6:3, 3:6, 4:6. Lõpuks tõi Hispaaniale punkti vaid Paula Badosa, kes naiste esireketite mängus võitis Harriet Darti. Britid võitsid 4:1 ja kuna nad said avavoorus jagu ka Austraaliast, ongi neil esikoht kindel.

Alexander Zverev (Saksamaa) jäi C-grupis üllatuslikult alla maailma 81. reketile Jiri Leheckale (Tšehhi) 4:6, 2:6. Saksamaa sai punkti meeste teisel “laual” ja segapaarismängus, kuid Tšehhi naised võitsid mõlemad kohtumised ja tagasid võistkonnale 3:2 võidu. C-grupis on veel pidamata USA ja Saksamaa kohtumine, Kuna ameeriklased võitsid avavoorus Tšehhi 4:1, piisab neile esikohaks ka 2:3 kaotusest. Saksamaale võiksid võidu tuua Zverev ja segapaar, aga raske on näha, kust nad saaksid veel kaks punkti.

Kahes grupis on seis selline, et mängude võitjad otsustavad edasipääseja homme-ülehomme peetavas omavahelises matšis, kui B-grupis kohtuvad Poola – Šveits (mõlemad said jagu Kasahstanist) ja F-grupis Prantsusmaa – Horvaatia (mõlemad alistasid Argentiina). Teine spordiala ei puutu võib-olla asjasse, aga omapärasel kombel sattusid United Cupil ühte kolmikusse kõik jalgpalli MM-i medaliriigid, kuid jalgpalli parim on selles grupis viimane.

A-grupis võitis Bulgaaria Belgia 3:2 ja Kreekal läks sellega kergemaks, sest viimases voorus piisab neile esikohaks 2:3 kaotusest Belgiale. Seega peaksid esireketid Stefanos Tsitsipas ja Maria Sakkari töö ära tegema ja rohkem võite polegi vaja. Aga nii lihtne see pole, sest vastased David Goffin ja Elise Mertens on ikkagi kunagised maailma esikümne mängijad.

E-grupis alistas Brasiilia Norra 4:1 ja ettearvatult tõi kaotajaile ainsa punkti maailma kolmas reket Casper Ruud. Jäänud on veel Itaalia ja Norra matš, kuid seal Itaaliale kaotusest ei piisa, sest siis läheks 6:4 üksiktulemuste võitudega edasi hoopis Brasiilia. Seega peab Itaalia igal juhul võitma ja Norrat ei aita miski.

scroll to top