Mark Lajal langes Winnipegis välja

Mark Lajal Wimbledonis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Mark Lajal kaotas Winnipegi Challenger 75 turniiri avaringis Philip Sekulicile (Austraalia, ATP 241.) 5:7, 6:4, 3:6.

Lajali mäng, eelkõige eeskäe ründelöögid tundusid olevat liimist lahti. Kõigis kolmes setis tegi Lajal murde esimesena, aga just eduseisus hakkas ta mängima ebakindlamalt. Tähtis oli ka esimese servi protsent (Lajalil 55, Sekulicil 65). Kuna mõlemad teenisid ilmselgelt rohkem punkte esimeselt pallingult, võiski see õnnestumisprotsent otsustada. Näiteks Lajal võitis esimeselt servilt 71 ja teiselt 42% punktidest. Vahe on üsna suur ja Eesti esireket vajas rohkem esimesi serve, et mitte nii palju pallingugeime (kokku neli) kaotada.

Austraallane riskis kohtumise algul palju ja üritas esimesel võimalusel ära lüüa. Aga avaseti lõpus ta juba muutis taktikat ja väga tihti lõi Lajali eeskäe poolele kõrge palli. Maailma kolmanda saja tasemel ei tohiks selline taktika edu tuua, aga kahjuks polnud Lajalil parim päev.

Esimeses setis juhtis Lajal murdega seisuni 3:2, siis andis servi tagasi. Kõige rohkem on kahju siiski viimasest geimist, kus Lajal seisul 5:6 päästis kolm settpalli, aga kokkuvõttes läks see geim lihtvigade nahka. Seejärel oli paremus Lajali poolel, teise setis ta oma servi ei loovutanud ja tegi murde seitsmendas geimis ning otsustavas sai murdega ette 2:1. Sellel järgneski fiasko – Lajal kaotas neli geimi järjest ja mängu.

Statistikast on teada, et Lajal tegi 8 topeltviga (vastane sama palju), aga lihtvigade arvu Challenger-turniiridel ei avaldata. Ässad võitis Lajal 10:3, kuid nagu öeldud, oleks esimene serv pidanud veel paremini õnnestuma. Murdepalle realiseeris Lajal paremini (6st 3), aga samas näitab Sekulici murdepallide suur arv (18st 4), et Eesti esireketi serv oli rohkem ohus.

Tänu edule Wimbledoni kvalifikatsioonis peaks Lajal järgmisel nädalal tõusma TOP 250 sisse, kuid kaitsta on veel Chicago Challengeri veerandfinaali punktid ning ikkagi vajab ta üht head tulemust, et pääseda US Openi kvalifikatsiooni.