Mark Lajal kaotas Mehhikos esimesele asetusele kolmes setis, kuid võitis paarismängu

– Cancun / Foto: Pixabay

Järjekordsel Cancuni (Mehhiko) ITF-i M15 turniiril ei vedanud taas kord loosiga meie tulevikulootusel Mark Lajalil. Kui eelmisel nädalal viis loos ta kokku turniiril kolmandana asetatud, siis nüüd kõrgeima asetusega mängijaga.

Mark Lajal (ATP 1219.) andis põhitabeli avaringis esimesena asetatud Francisco Comesanale (Argentina, ATP 404.) lahingu. Comesana kontos on senises karjääris üks esikoht ITF-i turniiridelt. See juhtus mullu.

Peale kindlalt 1:6 kaotatud avasetti Eesti tennisist (ei omanud ühtegi murdepalli ja esimene serv õnnestus vaid pooltel juhtudel) kogus end ning võitis teise seti ise veenvalt 6:2. Põhimõtteliselt olid statistilised näitajad pöördvõrdes.

Otsustavas setis jätkus võrdset mängu seisuni 3:3, kuigi Lajal oli korraks ka 1:3 kaotusseisus. Seejärel võitis Lajal vaid kaks punkti ning kolmas sett läks Comesanale tulemusega 6:3. Lajal oli raskustes punktide saamisega teiselt servilt (27%), kuigi ka esimeselt servilt sai ta kätte ainult 53% punktidest. Murdepalle oli Lajalil kogu mängu vältel kasutada kolmandiku võrra vähem (vastavalt 8 ja 12).

Eesti aja järgi pärast keskööd oli Lajal võistlustules ka paarismängus, kus tal koos Sandro Koppiga (Austria) õnnestus võita. Nad alistasid Juan Sebastian Gomezi (Kolumbia) ja Joao Victor Ortega (Mehhiko) 6:2, 6:4. Kopp/Lajal kohtuvad veerandfinaalis neljandana asetatud Peruu paariga Arklon Huertas del Pino/Jorge Brian Panta.

Maileen Nuudi (WTA 1000.) osales Manacori (Hispaania) ITF-i W25 turniiril. Kvalifikatsioonis sai ta kirja ühe võidu ja kaotuse. Võidumängus ei loovutanud Nuudi vastasele geimigi, teises mängus tuli aga 4:6, 1:6 kaotus vastu võtta itaallannalt Deborah Chiesalt (WTA 544.).