Kristjan Tamm mängib teist nädalat järjest veerandfinaalis

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm on taganud endale Monastiri ITF-i M15 turniiril teist nädalat järjest pääsu veerandfinaali, kuid mõistagi on tal võimalus jõuda ka kaugemale.

Tamm võitis juba teisipäeval avaringis seitsmendana asetatud Jegor Agafonovi (-, ATP 537.) 6:3, 4:6, 6:2 ja läks täna teises ringis kokku kvalifikatsiooni õnneliku kaotaja (lucky loser) Corban Crowtheriga (Uus-Meremaa, ATP 951.), kes oli alistanud vabapääsmega turniirile pääsenud mängija. Seega oli Tammel teine ring pisut kergem ja ta võitis 6:2, 6:4. Mõlemas setis tegi eestlane oma murded alguses – esimeses juhtis 4:0 ja teises 2:0. Vastasel oli kokku ainult üks murdepall esimese seti neljandas geimis. Teises setis võitis Tamm oma servil punktid 20:4. Esimesel servil võitis Tamm kokku 77% ja teisel 72% punktidest, ta tegi ainult ühe topeltvea.

Veerandfinaalis kohtub Tamm Joshua Sheehy’ga (USA, ATP 824.), kes avaringis lülitas välja turniiril esimesena asetatud Kris van Wyki (LAV). Sheehy on karjääri jooksul võitnud ühe ITF-i M15 tiitli eelmisel aastal Sharm el Sheikhis. Tänavu on ta USA-s korra jõudnud ka M25 veerandfinaali, kuid edetabelis siiski langenud, sest mullu novembris asus ta 678. kohal.