fbpx
Close

Mark Lajal jäi ebamugavale vastasele alla

Mark Lajal mängimas Little Rocki Challengeril. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal kaotas Mallorca Challenger 75 turniiril nimega Rafa Nadal Open veerandfinaalis Damir Džumhurile (Bosnia, ATP 211.) 3:6, 3:6.

Džumhur osutus algusest peale Lajalile ebamugavaks vastaseks. Bosnialane vältis teravaid pallivahetusi ja üritas pigem tempot stoppide, lühikeste krosside ja lõigetega alla tõmmata. Täpsed olid ka Džumhuri tõsted. Samuti tundus, et bosnialasele meeldib tõrjuda palju rohkem kui ise servida. Ja sellises mängus kujuneski välja, et Lajal ei saanud oma pallinguga hakkama – ta võitis 9st servigeimist ainult kolm. Nagu tulemusest võib arvutada, võitis EEsti esireket ka kolm tõrjegeimi.

Kuue pallingugeimi kaotuse juures on eriti kummaline, et Lajali esimene serv toimis tegelikult hästi, ta lõi seda sisse 76% (vastasel sama arv) ja virutas ka 7 ässa. Tihti suutis Lajal ka pärast vastase tõrjet initsiatiivi saada, aga punkti võita oli tal kogu aeg raske. Esimeses setis võitis Lajal näiteks 23st esimese servi punktist 11 (48%), aga nende hulgas oli kuus ässa. Seega ülejäänud punkte võitis Lajal esimeselt servilt 17st 5 – uskumatul vähe, sest Lajali palling polnud üldse halb. Aga kui pallivahetus vähegi pikemaks venis, kuulus punkt enamasti Džumhurile.

Teist setti alustas Lajal murdega, aga varsti oli taga 2:4. Seejärel murdis Lajal teist korda, aga pärast 3:4 kaotas jälle oma servi ja siis ka mängu. Džumhur ei löönud ühtki ässa ja tegi 3 topeltviga (Lajal 6), aga polnud ju bosnialase servigeimid ka kuigi veenvad. Kuid pikemates pallivahetustes ei leidnudki Lajal relva, millega Džumhurile vastu saada.

Džumhuril, kes 2018. aasta suvel oli maailma 23. reket, on Challenger’idelt palju suuremad kogemused kui Lajalil. Üheksa aasta jooksul on Džumhur mänginud Challengeri finaalis 16 korda ja võitnud neist 7.

scroll to top