fbpx
Close

Mark Lajal ja Kristjan Tamm võitsid avaringis

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Viis Eesti tennisisti osaleb sel nädalal ITF-i turniiridel ja esimesest ringist jõudsid neist edasi Mark Lajal ja Kristjan Tamm.

Lajal mängib M15 turniiril Heraklionis (Kreeta saar, Kreeka), kus ta alistas Shay Bar Menahemi (Iisrael) 6:3, 5:7, 6:1. Lajal servis hästi, lõi 6 ässa ja võitis esimeselt servilt 77 ning eriti hea tulemusena teiselt servilt 71% punktidest. Vastasel oli ainult kolm murdepalli, millest ta ühe realiseeris. Lajal võitis 6st murdepallist 4. Teises ringis kohtub Lajal neljandana asetatud Luca Castelnuovoga (Šveits, ATP 711.).

Tamm jäi Monastiris M15 turniiril algul kaotusseisu, aga lõpp oli kindel, kui ta võitis Chuhan Wangi (Hiina) 2:6, 6:3, 6:1. Tamm lõi samuti kuus ässa, kuid võitis servilt pisut vähem punkte kui Lajal. Aga tõrjegeimides oli Tamm väga hea, otsustavas setis ei võitnud Wang ühtki oma pallingugeimi ja kokku neis ainult 8 punkti. Huvitav, et 2. ringis kohtub Tamm samanimelise mängijaga – Xiaofei Wangiga (Hiina). Mõlemad Wangid on edetabelis Tammest taga, aga vahe on selles, et täna võitis eestlane 30-aastast, aga homme mängib 19-aastase tennisistiga.

Kuid Monastiris peetakse sel nädalal ka teine ITF-i turniir, kus auhinnafond on 25 000 dollarit. Seal mängib Daniil Glinka, kes aga esimeses ringis kaotas kuuendana asetatud Christian Langmole (USA, ATP 468.) 3:6, 4:6.

Lajal ja Tamm pääsesid avaringist edasi ka paarismängus. Lajali paariline Kreekas on leedulane Ainius Sabaliauskas ja nad alistasid kolmandana asetatud Iisraeli paari Lior Goldenberg/Sahar Simon 6:4, 6:1. Tamm aga mängib koos Chukang Wangiga (!), kes on veel üks samanimeline hiinlane, aga mitte kumbki neist, kellega Tamm üksikmängus kohtus või kohtub. Nad võitsid neljandana asetatud paari Kazuma Kawachi (Jaapan)/Jody Maginley (Antigua) 6:4, 6:3. Glinka paarismängus ei osale.

Kaks Eesti naismängijat osaleb W25 turniiril Warbergis (Rootsi). Neist Anet Angelika Koskel pääses kvalifikatsioonist edasi, Katriin Saar mitte, kuid ka tema sai põhiturniirile õnneliku kaotajana (lucky loser). Põhiturniiri avaringis mõlemad kaotasid, aga Koskel kohtus loosi tahtel esimesena asetatud Anna Siskovaga (Tšehhi), kes on WTA 277. reket. Kaotusnumbrid olid 1:6, 3:6. Saar kaotas Darja Lopatetskale (Ukraina, WTA 696.) 3:6, 0:6. Kuid paarismängus pääsesid Koskel/Saar teise ringi ehk veerandfinaali, sest rootslannad Vanessa Ersoz ja Kajsa Rinaldo Persson andsid loobumisvõidu.

scroll to top