Mark Lajal alistas neljandana asetatud mängija, kolm Eesti tennisisti paarismängu poolfinaalis

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Mark Lajal jätkab kindlalt Heraklioni (Kreeta saar, Kreeka) ITF-i M15 turniiri, kus ta 2. ringis alistas neljandana asetatud Luca Castelnuovo (Šveits, ATP 711.) 6:4, 6:2.

Põnev oli esimese seti lõpp, kus Lajal murdis esimest korda vastase servi ja asus juhtima 5:3. Kuid servides seti võiduks, kaotas Eesti esireket selle geimi. Õnneks murdis Lajal seisul 5:4 uuesti ja nii võitis ikkagi seti. Juba esimeses setis oli Lajalil rohkem murdepalle, aga teises setis oli ülekaal veel suurem – murdepaallid 4:0 ja murded 2:0 Lajalile.

Lajalil olid kõik servi näitajad paremad kui vastasel. Toome need siin välja (Lajali numbrid eespool): ässad 3:1, topeltvead 1:2, esimese servi protsent 63-60, esimeselt servilt võidetud punktid 77%-62% ja teiselt servilt võidetud punktid 52%-50%. Veerandfinaalis kohtub Lajal Hong Kit Wongiga (Hongkong, ATP 1067.). Paarismängus langesid aga Lajal ja Ainius Sabaliauskas (Leedu) üsna dramaatilises mängus välja, nad kaotasid Bulgaaria paarile Gabriel Donev/Simon Anthony Ivanov 6:7, 7:6, 5:10. Sealjuures päästis Balti paar teise seti seisult 3:5. Otsustavas matši tie-break’is tegid aga bulgaarlased vahe sisse seisult 4:3, kui võitsid kolm punkti järjest.

Kristjan Tammel läks aga Monastiri M15 turniiril vastupidi – üksikmängus ta kaotas, aga paarismängus võitis ja jõudis poolfinaali. Tamm kaotas 19-aastasele Xiaofei Wangile (Hiina) 4:6, 0:6. Paarismängus oli Tamme paariline samanimeline hiinlane Chukan Wang, kellega koos nad alistasid Juan Busoms Puigi (Hispaania) ja Matt Ponchet’ (Prantsusmaa) 7:5, 6:3.

Väga hea võidu said Varbergi (Rootsi) W25 turniiril Anet Angelika Koskel/Katriin Saar, kes paarismängu veerandfinaalis alistasid teisena asetatud Briti paari Emily Appleton/Ali Collins 3:6, 7:6, 10:6. Teises setis oli vastastel kasutada eestlannade servil (4:5 ja 5:6) kolm matšpalli (neist kaks olid mõlemapoolsed geimpallid seisul 40:40).