fbpx
Close

Mark Lajal andis kunagisel esikümne mehele kõva lahingu, aga kaotas napilt

Mark Lajal mängimas Bergamos. / Foto: bergamochallenger.it

Mark Lajal võitles Bergamo Challenger 75 turniiri poolfinaalis väga kõvasti endise maailma 7. reketi David Goffiniga (Belgia, 5), kuid pidi tunnistama kaotust 7:6, 3:6, 4:6.

Hea on see, et Lajal olnuks justkui lugenud Tennisneti statistikat tema viimase aja tie-break’ide kaotamise kohta ja täna ta lõpuks tähtsal hetkel sellise geimi võitis. Aga tervikuna ei olnud Eesti esireketil kerge – Goffin oli täpsem ja kindlasti kogenum.

Juba esimene üsna pikk servigeim, kus Lajal päästis kolm murdepalli, andis mängule suuna kätte. Esiteks, pikkade punktide mängimisel oli belglane täpsem ja stabiilsem. Aga teiseks, serv pole kunagi olnud Goffini relv ja sellest pidid tekkima ka Lajalile võimalused. Nii läkski, et Lajal võttis Goffini servigeimi esimesena ära ja juhtis 4:1. Aga järgmist oma servigeimi Eesti esireket nii hästi ei mänginud ja vastane viigistas. Sett lahenes üsna kummalises tie-break’is, kus Lajal juhtis 4:0, aga pärast seda ei võitnud oma servil ühtki punkti. Aga kuna Goffin eksis palju enda servi punktidel, piisas Lajalile saavutatud edust – seisul 5:4 sai ta vastase servil kaks punkti kätte, neist teise enda väga hea mängu tulemusena.

Teises setis võis algul tekkida väike pingelangus, mis otsustaski. Lajal kaotas servigeimi, jäi taha 0:3 ja välja selles enam ei tulnud. Aga otsustavas setis tuli! Lajal kaotas taas oma servi, kuid võttis murde tagasi ja lausa hiilgavate punktide toel läks seisul 2:1 vastase servil ette 40:15. Tervikuna päästis Lajal selles mängus murdepalle palju paremini, aga seekord oli ka Goffin tasemel. Kuid midagi katki polnud, sest murded olid ju ikka tasa. Aga Lajali servil seisul 4:4, 30:0 leidis belglane ootamatult selle mängu, mis ta kunagi maailma esikümnesse viis. Ei saa süüdistada Lajalit, sest viimased poolteist geimi tegutses Goffin suurepäraselt ja ikkagi võttis oma.

“Loomulikult ei ole mingit põhjust hurjutada Lajalit, et ta sellisele vastasele kaotas,” ütles ka treenerist ekspert Harri Neppi. “Kuid mida tahaksin märkida, et kui Lajal on ikkagi teel esisajasse, peaks ta tagajoonelt rohkem piiri äärde mängima. Alati riskima ei pea, aga seda tuleb teha õigel ajal. Varu on Lajalil kindlasti selles osas olemas.”

Statistikast veel nii palju, et Goffin võitis üldpunktid siiski üsna veenvalt 120:103. Ta sai ka esimeselt servilt rohkem punkte – 71 vs 61%. Kuigi Goffini esimene serv ei ole liiga ohtlik, suutis ta Lajalist paremini mängida nö teisi-kolmandaid lööke pärast servi ja võib-olla ka stabiilsemalt tõrjuda. Murdepalle realiseeris 6st 2 ja Goffin 15st 4.

Hea uudis on see, et Lajalil on nüüd pääs TOP200 sisse kindel. Mitu võimalikku rivaali said täna samuti kaotuse ning Lajalist, kes on jooksvas edetabelis 198., võib mööduda vaid kasahh Beibit Žukajev, kui ta võitab Charlottesville’i (USA) Challengeri. Kuid halvimal juhul 199. koht on Lajalile esmaspäeval tagatud.

Lajal mängib järgmisel nädalal meile väga lähedal Helsinki Challenger 125 turniiril, kuhu ta sai vabapääsme. Tegemist on väga tugeva turniiriga, kus näiteks kaasa mängib ka Soome esireket Emil Ruusuvuori. Kuid Ruusuvuori ei olegi oma 71. edetabelikohaga esimesena asetatud, vaid hoopis Tomaš Machac (Tšehhi, ATP 64.) on võistluse kõrgeima rankinguga mees. Kokku mängib Helsinkis kaheksa meest maailma esisajast.

Hea on meenutada, et 2014. aastal võitis Helsinki Challengeri Jürgen Zopp, aga ta oli tol hetkel edetabelis kõrgemal kui Lajal praegu. Lajali esimene vastane tuleb kvalifikatsioonist, aga teises ringis tuleb võib-olla kohtuda maailma 83. reketi Alexandre Mulleriga (Prantsusmaa).

scroll to top