Hästi alustanud Daniil Glinka siiski põhiturniirile ei pääsenud

Daniil Glinka mängimas Ortiseis. / Foto: Challenger Ortisei Facebook

Oeirase (Portugal) Challenger 50 turniiril kaotas Daniil Glinka kvalifikatsiooni otsustavas ringis Jay Clarke’ile (Suurbritannia, ATP 393.) 6:4, 4:6, 2:6.

Glinka alustas kindlalt ja juhtis juba kahe murdega 5:2, kui vastane sai mängu tagasi. Kuid avaseti ühest murdest Clarke’ile ei piisanud ja Glinka võitis seti. Teises setis jäi Eesti tennisist taha 1:4, kuid viigistas. Paraku kaotas Glinka seisul 4:4 viis geimi järjest ja kaks murret teinud Clarke juhtis ka otsustavas setis 3:0. Tegelikult kolmas geim võiski saada kaalukeeleks, sest 0:2 taga olnud Glinka omas selles viit murdepalli, mis jäid realiseerimata. Hiljem Glinkal enam võimalusi polnud.

Murdepallide realiseerimine 13st 3 (Clarke’il 10st 5) võiski olla määrav. Samuti oli Glinka teist mängu järjest hädas esimese servi õnnestumisprotsendiga, mis tal oli kvalifikatsiooni mõlemas kohtumises 48. Nii ei aidanud, et kummaski mängus võitis Glinka esimeselt servilt protsentuaalselt rohkem punkte (täna 71 vs 67%), sest arvuliselt võitis vastane mõlemal päeval esimese servi punkte rohkem.

Mark Lajal alustab Nonthaburi Challenger 75 turniiri Eesti aja järgi homme oletatavalt kella 6.30-7 vahel. Nagu oleme kirjutanud, on tema esimene vastane maailma 177. reket Mattia Bellucci (Itaalia).