Kaks matšpalli päästnud Elena Malõgina jõudis Brescias põhiturniirile

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Eesti kolmas reket Elena Malõgina läbis Brescia ITF-i W60 turniiril edukalt kvalifikatsiooni, kui sai kahe võiduga põhiturniirile.

Kvalifikatsioonis teisena asetatud Malõgina alistas Rachele Elisa Zingale (Itaalia) 6:3, 6:1 ja väga raskes mängus Yuliana Lizarazo (Kolumbia, WTA 468.) 1:6, 6:4, 7:6. Algul tundus mäng täiesti ühepoolne, sest Lizarazo juhtis 6:1, 3:1. Siis aga võitis Malõgina 24 punkti kestnud servigeimi, kus vastasel oli neli murdepalli, seejärel murdis ise ja päästis seitsmendas geimis seisu 0:40. Kuid need kolm geimi ja teise seti võitmine veel murrangut ei toonud, sest otsustavas setis juhtis Lizarazo 3:0. Malõgina vastas ise kahe murdega ja juhtis 4:3, aga loovutas servi seisul 5:5. Kolmandat korda tuli Eesti tennisist välja raskest seisust ja murdis servi tagasi, kuigi vastasel oli kaks matšpalli. Tie-break’i otsustas Malõgina minimurre seisul 5:5.

Põhiturniiril oli Malõginal loosiõnne, sest ta kohtub teise kvalifikatsioonist edasipääseja Anne Schäferiga (Saksamaa), kes on maailma edetabelis 693. kohal ja juba 36-aastane mängija.

Maileen Nuudi pääses W25 turniiril Troisdorfis (Saksamaa) otse põhiturniirile, aga kaotas avaringis Julia Avdejevale (WTA 379.) 1:6, 4:6. Üle-eelmisel nädalal võitis Avdejeva settigi kaotamata Kursumlijska Banja W25 turniiri.