Mark Lajal alustas Cherbourgi turniiri võidukalt

Mark Lajal / Foto: Igor Pissarev

Eesti meeste esireket Mark Lajal alustas ATP Challengeri turniiri Cherbourgis võidukalt. Esialgne vastane Pierre-Hugues Herbert (Prantsusmaa) loobus turniirist ja tema asemel tuli Lajalile avaringi vastaseks lucky looser, samuti prantslane Alexis Gaultier.

Igal juhul oli Gaultier (ATP 384.) mugavam vastane Mark Lajalile (ATP 201.) kui Herbert. Avasetis hoiti probleemideta oma pallingut seisuni 3:3. Seitsmendas geimis pääses Lajal ehmatusega, kui ta pidi päästma ühe murdepalli. Järgmine geim venis pikaks ning see, mis ei õnnestunud prantslasel eelmises geimis, realiseerus vastupidiselt nüüd Lajali jaoks. Eestlane murdis prantslase servi kolmandalt murdepallilt. Seejärel vormistas Lajal avaseti enda kasuks tulemusega 6:3.

Teises setis tegi Mark Lajal olulise servimurde varem, asudes juhtima 2:1. Edasi Lajalil oma pallingul raskusi ei tekkinud ja ta võtis teise seti sama skooriga – 6:3.

Järgmisena astub eestlasele vastu taas prantslane, Lucas Poullain (247.). Mäng peetakse esialgse ajakava järgi homme hilisõhtul.