fbpx
Close

Mark Lajal alistas tugeva belglase ja pääses Challengeri veerandfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal on juba välja mänginud oma karjääri parima tulemuse Challenger-turniiril, kui ta alistas St. Brieucis kolmapäeva hilisõhtul alanud mängus maailma 224. reketi Gauthier Onclini (Belgia, 5) 7:6, 7:5.

Nagu eile kirjutasime on Onclin mänginud sel aastal väga hästi – ta on võitnud ühe ITF-i M15 turniiri ja kahel Challengeril jõudnud poolfinaali ning ühel neist alistanud maailma esisaja mängija Ugo Humberti (Prantsusmaa). Maailma edetabelis on Onclin kolme kuuga tõusnud üle saja koha.

Ka eilset mängu St. Brieucis alustas Onclin oma edetabelikoha vääriliselt. Esimestes geimides pani ta Lajali surve alla, mängis hämmastavalt täpselt ja julgelt. Selle tagajärjeks oli ka murre belglase kasuks seisuks 3:2, aga Lajal suutis tugeva vastase mänguga harjuda ja ka ise tõrjel initsiatiivi haarata. Seisul 2:3 jäi kaks murdepalli kasutamata, aga nö selg vastu seina mängides seisul 4:5 realiseeris Lajal neljanda murdepalli. Tie-break’is oli Lajal juba kahe minimurdega ees 3:0, kuid vastane viigistas 5:5. Sellel seisul kaotas Onclin oma servil punkti ja Lajal lõpetas seti ilusa rünnakuga.

Teises setis hakkas tõrjemäng üllataval kombel valitsema. Lajal murdis vastase servi neljal ja Onclin tema pallingu kolmel korral. Vahepeal tulid murded lausa järjest. Eriti ei saanud just belglane esimest servi käima, kuid ässasid lõid mõlemad kokkuvõttes vähe (kumbki kaks). Kuigi Lajal ei kasutanud seisul 5:4 võimalust servida matši võiduks, sai ta tänu hiilgavale tõrjepunktile uue võimaluse seisul 6:5. Lajal jäi taha 30:40, aga mängis siis kolm head punkti, neist viimasel lõi ässa – oma selle mängu teise!

Lajal võitis üldpunktid 84:80 ja realiseeris murdepalle 12st 5 (Onclin 7st 4). Ja kuigi mängu algul sai belglane esimeselt servilt märksa rohkem punkte, oli lõpus parem Lajal, kes teenis esimeselt pallingult 69, aga vastane 56% punktidest. Sealjuures teises setis võitis Onclin esimeselt servilt ainult 42% punktidest ehk teisisõnu Lajal võitis 58% punkte esimese servi tõrjelt!

Neljapäeval Lajal väljakule ei tule, mis on ka hea, sest ta on mänginud nüüdseks neli päeva järjest. Täna alles selgub Lajali veerandfinaalivastane, kelleks on igal juhul prantslane – kas Dan Added (ATP 283.) või Calvin Hemery (387.).

scroll to top