Maria Sakkari katkestas Naomi Osaka võiduseeria

Maria Sakkari. / Foto: TT Nyhetsbyran/Scanpix

Naomi Osaka (Jaapan, 2), kes polnud pärast koroonaviiruse pausi kaotanud ühtki mängu, välja arvatud kaks loobumiskaotust, pidi kolmapäeval tunnistama Miami turniiri veerandfinaalis Maria Sakkari (Kreeka, 23) paremust 6:0, 6:4.

24 mängu oli Osaka võiduseeria kestnud ja nüüd sai ta Sakkari käest esimese seti lausa nulliga! Teises setis näis, et Osaka suudab siiski mängu pöörde tuua, ta juhtis 4:1. Siis aga tegi Sakkari veel ühe seeria viie järjestikuse geimivõiduga ja tulemus oligi vormistatud. Millal kaotas Osaka viimati seti 0:6? Ei peagi väga kaugele vaatama – nimelt mullu veebruaris sai hispaanlanna Sara Sorribes Tormo FedCupi (praegu Billie Jean King Cup) mängus jaapanlannast jagu 6:0, 6:3. Lisaks kaotas Osaka Viktoria Azarenkale US Openi finaali esimese seti 1:6, aga kohtumise võitis.

Mängu statistika näitab, et Osaka serv oli täiesti liimist lahti: ainult üks äss ja neli topeltviga, esimese pallingu õnnestumisprotsent 41. Esimeselt servilt võitis Osaka 50% punktidest, aga Sakkari lausa 76%.

Kreeklanna aasta ei olnud seni kõige paremini kulgenud. Algatuseks jõudis Sakkari küll poolfinaali nii Abu Dhabis kui ka Grampians Trophyl (kaotas seal kahelt matšpallilt Anett Kontaveidile), ent seejärel langes Australian Openil ja Dubai WTA 1000 turniiril välja avaringis ja Dohas veerandfinaalis. Nüüd on aga Sakkari Miami poolfinaaliga kerkinud jooksvas edetabelis 20. kohale, mis on tema karjääri kõrgeima rankingu kordamine. Tegelikult rippus Sakkari saatus 1/8 finaalis juuksekarva otsas, aga ta päästis ameeriklanna Jessica Pegula vastu kuus matšpalli.

Kreeklanna vastane selgub ööl vastu neljapäeva Bianca Andreescu (Kanada, 8) ja Sara Sorribes Tormo (Hispaania) kohtumisest.