Esimesena asetatud Daniil Medvedev langes Miamis välja

Daniil Medvedev (vasakul) ja Roberto Bautista Agut pärast mängu. / Foto: TT Nyhetsbyrän/Scanpix

Miami tenniseturniiri meeste üksikmängu veerandfinaalis sündis ööl vastu neljapäeva üllatus, kui Roberto Bautista Agut (Hispaania, 7) alistas Daniil Medvedevi (Venemaa, 1) 6:4, 6:2.

Seisuni 4:4 oli mäng võrdne, aga siis Bautista Agut murdis Medvedevi servi. Hispaanlane alustas ka teist setti murdega ning mitte ainult ei hoidnud edu, vaid tegi ühe murde veel. Statistika näitab, et esimese servi osas ei olnud Medvedev sugugi halvem, näiteks võitis ta ässad 8:0 ja punkte võitis esimeselt pallingult vaid pisut vähem (67% vs 69%). Kuid teise servi punkte võitis Bautista Agut 76% ja Medvedev ainult 33%.

Samas polnud tegemist üllatusega, kui arvestada fakti, et Bautista Agut oli võitnud Medvedevit ka kahes eelmises omavahelises mängus. Hispaanlane oskab suursoosikutega mängida, näiteks 2019. aastal võitis ta kaks korda järjest Novak Djokovici, ehkki üldseis on tal maailma esireketiga 3:9.

“Tahaksin kindlasti avaldada Daniilile tunnustust, ta on teenitult maailma teine reket,” ütles hispaanlane. “Olen selle üle õnnelik ja uhke, kuidas täna mängisin. Usun, et näitasin kõrget taset.” Bautista Agut kohtub nüüd poolfinaalis Jannik Sinneriga (Itaalia, 21), kes alistas Aleksandr Bubliku (Kasahstan, 32) 7:6, 6:4, kuigi pidi selleks esimeses setis murdma tagasi vastase servi seisul 4:5. Bautista Agut kaotas Sinnerile kaks nädalat tagasi Dubai turniiril 4:6, 6:3, 5:7.

Naiste üksikmängu viimases veerandfinaalis võitis Bianca Andreescu (Kanada, 8) Sara Sorribes Tormo (Hispaania) 6:4, 3:6, 6:3 ja kohtub ööl vastu reedet poolfinaalis Maria Sakkariga (Kreeka, 22).