Maria Lota Kaul kaotas tasavägise veerandfinaali

– Maria Lota Kaul / Foto: Igor Pissarev/ETL

Brasilia 60 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril hästi mänginud Maria Lota Kaul veerandfinaalis enam ei üllatanud ja kaotas Elina Avanesjanile (Venemaa, WTA 265.), kuid seda tasavägises ja mõlemapoolsete võimalustega mängus.

Kaulile sai otsustavaks tõsiasi, et kohtumise teisel poolel ta peaaegu ei võitnudki enam oma servigeime, kuigi algul hoidis pallingut kindlalt. Seisuni 4:4 hoiti oma servi, kusjuures Avanesjanil polnud isegi murdepalli, Kaulil üks oli. Kui eestlanna nüüd murdis seisuks 5:4, näis esimese seti edu lähedal, aga esimest korda mängu jooksul ei suutnud Kaul servi hoida. Kui vastane oli viigistanud 5:5, kaotas Kaul kaks järgmist geimi nulliga.

Teises setis läks Avanesjan ette 2:0 ja siis algas vastastikune servimurdmine. Alles seisul 2:5 võitis Kaul oma pallingu nulliga ja murdis siis vastase servi. Murded olid nüüd tasa, aga Kaul kaotas veel ühe servigeimi ja sellega mängu 5:7, 4:6. Oma viimasest seitsmest servigeimist kaotas Kaul kuus, kui oli esimesest neljast neli võitnud.

Statistika näitab, et topeltvead on endiselt Kauli suurim probleem. Tegi ta ju isegi esimese ringi mängus, kus ta maailma 254. reketit võitis, kümme topeltviga. Seekord aga 12 topeltviga enam võita ei lubanud. Huvitav on ka fakt, et esimest servi lõi Kaul sisse 64%, aga teist ainult 56% (27st 15). Esimeselt servilt võitis Kaul 57 ja Avanesjan 66% punktidest. Eelmistes ringides oli eestlannal see näitaja parem. Murdepalle realiseeris Kaul 9st 4 ja vastane 12st 6.

Kaul teenis siiski turniirilt 18 punkti, mis peaks teda maailma edetabelis tõstma umbes 800. koha kanti. Pole veel kindel, kas see tõus toimub järgmisel või ülejärgmisel nädalal. Madalama tasemega ITF-i turniiride punktid lisatakse nädal hiljem, kuid 60-tuhandelisel võib-olla mitte.