Glinka ja Tamm kaotasid ameeriklastele dramaatilise paarismängu

– Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka ja Kristjan Tamm mängisid sel nädalal Mehhiko kuurortlinnas Cancunis ITF-i 15-tuhandelisel turniiril, kus nad reede õhtul kaotasid väga tasavägise paarismängu veerandfinaali. Mõlemad paarid mängisid kordamööda maha matšpalle.

Eesti paar oli esimesena asetatud ja avaringis said nad jagu Andres Chavezist (Boliivia) ja Enrique Maciasest (Mehhiko) 7:6, 6:4. Kuid teises ringis ehk veerandfinaalis läks kõvaks lahinguks USA paariga Chad Kissell/Joshua Sheehy. Esimeses setis olid eestlased kogu aeg tagaajaja osas. Seisul 2:4 said nad murde tagasi, kuid seisul 5:6 kaotasid oma pallingugeimi ning sett oli läbi.

Teises setis murdeid ei nähtud ja võitja selgus tie-break’is. Ameeriklased juhtisid 4:1 ja 6:4, kuid kaks matšpalli jäi kasutamata ning Eesti paar võitis 9:7. Nüüd järgnes matši tie-break, kus seisuni 7:7 polnud kummalgi rohkem kui ühepunktilist edu. Siis läksid Glinka/Tamm 9:7 ette, kuid ei kasutanud matšpalli algul oma ja seejärel vastaste servil. Nii olid mõlemad maha mänginud kaks matšpalli, kuni ameeriklased ikkagi 11:9 võitsid.

Üksikmängu lõppes aga Eesti tennisistide turniir avaringis. Neljandana asetatud Tamm, kes sel nädalal kaotas Eesti esireketi tiitli, langes 11. korda järjest esimeses ringis välja – pärast seda, kui oli mullu detsembris võitnud Monastiri turniiri. Daniel Antonio Nunezile (Tšiili) kaotas Tamm 6:4, 2:6, 6:7, kuid nii suurt dramaatikat seal polnud nagu tänases paarismängus, sest otsustavas setis murdeid polnud ja tie-break’is läks vastane kiiresti oma teed – 7:3. Glinka kaotas esimeses ringis Giles Hussey’le (Suurbritannia, 7) 3:6, 1:6.