Maria Lota Kaul jõudis Brasiilias veerandfinaali!

– Maria Lota Kaul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Brasiilia pealinnas Brasilias W60 ITF-i turniiril oli Maria Lota Kaul ka teises ringis võidukas. Selles pole siiski midagi üllatavat, sest nüüd oli vastane nõrgemast puust kui avaringis.

Lucky loserina põhitabelisse pääsenud Maria Lota Kaul (WTA 1056.) kohtus teises ringis samuti lucky loseri 27-aastase Noella Zeballos Melgariga (Boliivia, WTA 693.). Võrreldes eilsega loovutas Kaul täna vastasele kaks geimi vähem.

Avasetis, nii kummalisena kui see ka ei tundu, sai määravaks juba esimene geim. Selles geimis omas Zeballos Melgar Kauli servil kahte murdepalli, mis jäid tal realiseerimata. Rohkem murdepalle Boliivia tennisist ei teeninudki. Eesti tennisist seevastu suutis neljast murdepallist ära kasutada kolm. Tulemuseks puhas setivõit – 6:0.

Teises setis läks mäng oluliselt tihedamaks. Tänu kolmele topeltveale loovutas Kaul kohe esimese pallingugeimi. 0:2 kaotusseisust tuli Kaul kiiresti välja ning asus hoopis ise juhtima 3:2. Servimurre kasvatas ta edu kahegeimiliseks. Kui taas olid topeltvead need, mis ei lasknud Kaulil edu kindlustada. Peagi olid tablool viiginumbrid 4:4. Vaatamata sellisele üles-alla liikumisele teises setis, suutis Kaul end koguda ning võtta kindlalt kaks viimast geimi ja võita sett tulemusega 6:4. Sellega lunastas Kaul pileti kaheksa tugevama hulka.

Statistikat (Kauli näitajad eespool): ässad 0-0, topeltvead 7-5, 1.servi õnnestumine 54%-63%. 1.servilt võidetud punktid 72%-41%, 2.servilt võidetud punktid 48%-29%, murdepallide realiseerimine 6/7-2/5. Tähelepanuväärne on muidugi ässade puudumine topeltvigade suure arvu juures.

Kauli vastaseks veerandfinaalis on kuuendana asetatud 19-aastane Elina Avanesyan (Venemaa), kes asub maailma edetabelis 265.kohal. Maailma 254-nda tennisisti Kaul juba langetas, miks mitte korrata seda tempu… Üheks eelduseks muidugi topeltvigade vältimine.

Paarismängus Kaulil poolfinaali jõuda ei õnnestunud. Tänases veerandfinaalis kaotas ta koos Sebastiani Leoniga (USA) Ukraina-Austraalia paarile Valerya Strahova/Olivia Tjandramuliale (1) 0:6, 2:6.