Malõgina Stockholmis veerandfinaali, Saar kaotas pärast kõva võitlust

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Kahest neljapäeval võistlustules olnud Eesti tennisistist jõudis Stockholmi turniiri veerandfinaali üks, kelleks oli Elena Malõgina (6).

Malõgina alistas kindlalt 6:3, 6:0 Nicole Nadeli (Iisrael), kuid algul oli mäng tegelikult tasavägine. Nadel läks isegi murdega ette 2:1. Kohe sai Malõgina murde tagasi, kuid veel järgmises geimis oli vastasel kaks murdepalli, mis jäid realiseerimata. Ent seisult 3:3 põnevus lõppes ja seda õnneks Malõgina kasuks. Malõgina servigeimide statistika ei olnudki kuigi silmapaistev, aga ta domineeris samavõrra ka tõrjel, sest vastane võitis esimeselt pallingult ainult 45 ja teiselt 33% punktidest.

Seevastu Katriin Saare mäng neljandana asetatud Anastassia Kulikovaga (Soome, WTA 533.) pakkus erakordse võitluse, mille Soome tennisist võitis 6:3, 5:7, 7:6. Esimene sett läks Katriinil ära seisult 3:2 ja teine kippus samamoodi minema, kui ta pärast 2:1 eduseisu jäi 2:5 taha. Aga nüüd näitas Saar suurepärast võitlusvaimu. Matšpallini Kulikova ei jõudnud, aga ta oli 30:15 ees nii seisul 5:2 kui ka 5:3. Ent eestlanna võitis viis geimi järjest ja viis mängu otsustavasse setti. Seal enam ühtki murret ei nähtud ja mäng läks tie-break’i, mis paraku osutus ühepoolseks – Kulikova võitis 7:2.

Statistika järgi aga tundus, et Saar mängis vähemalt servigeimides ühe oma viimase aja parema mängu, sest ta lõi koguni 11 ässa (selle kõrval 4 topeltviga), sai esimest pallingut sisse 55% ja võitis sellelt 73% punktidest.